Пожежна безпека в автомобілі

Новокаховське управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення нагадує автовласникам правила пожежної безпеки при експлуатації авто.

Найчастіше пожежа трапляється через замикання електромережі, витік і зай­мання бензину (мастила), в результаті аварії або через необережне поводження з вогнем в салоні. Легковик може повністю вигоріти за 3-4 хвилини. Перші ознаки загоряння — характерний запах диму або горілої гуми.

Якщо сталася пожежа, не панікуйте, зупиніть автомобіль, вимкніть двигун і за можливості — акумуляторну батарею. Відразу висадіть пасажирів, заберіть цінні речі, поставте машину на гальмо и блокуйте колеса. Не перебувайте в машині, що загорілася, більше 80 секунд! Викликайте рятувальників за телефоном «101».

Якщо вогнище знаходиться під капотом, то, відкриваючи його, будьте обережні — через прилив кисню можливий викид полум’я, тож відхиліть голову, а ще краще — відстрибніть в сторону. Струмінь речовини вогнегасника подавайте в напрямку від краю до центру вогню по всій площині поширення полум’я. Можна також накрити осередок пожежі брезентом, ковдрою або курткою.

Якщо причиною загоряння є пролив пального, необхідно першочергово гасити пальне, а потім машину. Пожежа біля бензобака — найнебезпечніший варіант, тому відразу відбігайте подалі від автомобіля.

І декілька порад. Ніколи не заправляйтеся при включеному двигуні, не транспортуйте бензин у пластикових ємкостях (пластмаса накопичує статичну напругу, що може спричинити спалах). Часте перегоряння лампочок або запобіжників може бути наслідком короткого замикання, тож швидше звертайтесь до електрика. Слідкуйте за паливними шлангами. Всі електричні дроти в підкапотному просторі повинні бути ретельно заізольовані. І подбайте про надійний вогнегасник (вуглекислотний або пінний), а то й два.

COMMENTS