Представникам ОБСЄ розповіли про напрямки розвитку Херсонщини

В Херсонській облдержадміністрації відбулась зустріч в.о. заступника голови ОДА Дмитра Бутрія з міжнародним співробітником Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Херсонській області паном Ендрю Річардсоном, який завітав,  щоб обговорити загальну економічну ситуацію на Херсонщині та  питання щодо процесу впровадження реформи децентралізації. Про це повідомила прес-служба ХОДА.

Дмитро Бутрій розповів Ендрю Річардсону про розвиток аеропорту «Херсон», який продовжує збільшувати кількість наявних рейсів з Турцією і Києвом, а також запровадження нових – з Гомелем (Білорусь), Єреваном (Вірменія) та Ісламською Республікою Іран.

Значну увагу в ході зустрічі приділили питанням розвитку агропромислового комплексу області й альтернативної енергетики та залученню додаткових інвестицій. Присутній на зустрічі  заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан запевнив, що обласна державна адміністрація максимально прикладає зусиль у зацікавленні інвесторів працювати саме на Херсонщині:
«На Херсонщині є унікальна можливість будувати електростанції потужністю 250 мВт – це позитивний показник для економіки області, адже тільки 1 мВт енергії вартує 1 мільйона доларів».
Ведучи мову про експортування місцевих товарів з огляду на втрату російського ринку збуту, Дмитро Бутрій сказав, що сьогодні ведеться активна співпраця з представниками азіатського ринку й, окрім цього, активно освоюються європейські торгівельні напрямки.
Окремо обговорили питання щодо процесу впровадження реформи децентралізації й керівники ОДА зазначили, що наразі в області активно проводяться вибори нових голів об’єднаних територіальних громад
«Першими результатами впровадження децентралізації на Херсонщині стали 200-відсоткові показники перевиконання місцевих бюджетів завдяки тому, що 60 відсотків ПДФО залишається на місцях», – пояснив Дмитро Бутрій.
За його словами, саме така економічна ситуація на місцях дає змогу активізувати роботи з покращення інфраструктури області й окремо залучити кошти на ремонт доріг Херсонщини.
«У 2016 році на ремонт доріг різного значення було залучено близьно 300 мільйонів гривень. У поточному році сподіваємося на підтримку народних депутатів України від Херсонщини, представників бізнесу й порозуміння з боку Уряду і плануємо здійснити ремонт автошляхів області на 700 мільйонів гривень», – резюмував Дмитро Бутрій.

Міжнародний співробітник СММУ ОБСЄ в Херсонській області Е.Річардсон запевнив, що Херсонщина може розраховувати на всебічну підтримку Херсонської групи Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні й завдяки тому активно впроваджувати в життя позитивний досвід країн Європи.

COMMENTS