Президент підписав закон про комунальні послуги. Що тепер зміниться?

Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про житлово-комунальні послуги“.

Про це повідомляють на сайті глави держави, інформує еizvestia.com.

“Документ осучаснює правові, економічні та організаційні засади надання споживачам житлово-комунальних послуг, а також вводить новітні моделі договірних відносин між споживачами та виконавцями послуг, побудовані на принципах відкритості, прозорості та взаємної відповідальності”, – йдеться в повідомленні.

ЖКХ

Зокрема, визначено перелік житлово-комунальних послуг, загальні вимоги щодо надання таких послуг та основи їхнього комерційного обліку, порядок оплати за їхнє надання та застосування соціальних нормативів, порядок та особливості укладення, зміна та припинення договорів суб’єктами правовідносин у сфері надання житлово-комунальних послуг .

“Реалізація положень закону сприятиме демонополізації та дерегуляції у сфері житлово-комунальних послуг, підвищенню їхньої якості, забезпеченню можливості контролю за їхнім наданням, оновленню житлового фонду та підвищенню ефективності його управлінням”, – наголошується в повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 9 листопада ухвалила нову редакцію закону “Про житлово-комунальні послуги”, який регулює відносини між виконавцями та споживачами ЖКП.

Закон, зокрема, передбачає право споживача платити за ЖКП менше, якщо постачальники надають послуги поганої якості, надають їх у неповному обсязі або зовсім не надають. Крім того, споживачі мають право не платити за ЖКП, якщо їх не було в приміщенні понад 30 календарних днів.

Також закон установлює порядок укладення договорів про водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику тощо.

Водночас новий законопроект передбачає пеню за прострочену оплату в розмірі 0,01% за кожен прострочений день, однак у разі заборгованості із зарплати, пенсії або соцвиплат пеню не нараховуватимуть.

COMMENTS