Ще раз про центр Таврійського госпітального округу…

Суперечки між Каховкою і Новою Каховкою з приводу того, якому місту бути центром Таврійського госпітального округу, не припиняються. Попри те, що перше засідання його госпітальної ради пройшло ще 11 жовтня, у цьому питанні досі немає одностайної думки.

Результат пошуку зображень за запитом "реформа медицини"Ця тема періодично з’являється на сторінках обласних ЗМІ, в соціальних мережах. Наше видання також приділило їй достатньо уваги. Та кінцевої крапки все ж не поставлено…

Нагадаємо, що саме засідання, як ми повідомляли, завершилося скандалом: його практично саботували представники Новокаховської міськради, називаючи хід його проведення фарсом. Каховчани ж вирішили відібрати «право центру» у нашого міста будь-якою ціною. З бюджету міської ради восени навіть виділили близько 3 мільйонів гривень на придбання медичного обладнання, про що повідомив заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь, котрий у прямому ефірі на «Скіфії» за­явив, що центром Таврійського госпітального округу буде… Таврійськ. «Логіка Балоня була дуже простою, адже в усій Україні всі госпитальні округи мають назву тих міст, де вони розташовані. І лише наш випадок є винятком. Адже зрозуміло, що Таврійськ, де немає взагалі ніякої лікарні, не може бути центром. Мені здається, Балонь просто помилився. Та й сказав він про це не в офіційній заяві, а в коментарі», — констатував перший заступник Ново­каховського міського голови Леонід Чурсінов.

За його словами, всі принципи проведення засідання госпітальної ради в Каховці були порушені. «Наша позиція одна: якщо департамент охорони здоров’я ОДА не бере на себе сміливість поставити крапку в даному питанні, то нехай це зроблять фахівці», — додав він.

Прокоментував ситуацію і директора департаменту Віктор Короленко. Він пояснив, що ніяких окремих рішень про «призначення» центру Тав­рійського госпітального округу взагалі не потрібно. Постановою Кабінету Міністрів затверджено порядок створення госпітальних округів, а також поділ лікарень інтенсивного лікування на перший (базовий) і другий рівні. Яка лікарня відповідатиме другому рівню, та й матиме право автоматично стати центральною в своєму окрузі.

— Що стосується засідання госпітальної ради у Каховці, то, на мій погляд, там усе було підстроєне. Та й самі його організатори ні з ким не консультувалися. В питанні центру Нова Каховка більш відповідає вимогам. Якщо Каховська центральна районна лікарня зможе досягти необхідного рівня, її статус з часом буде автоматично переглянутий. Але у мене є великі сумніви, що вона зможе відповідати потрібним вимогам, — зазначив Віктор Короленко.

Як пояснив «Новому дню» заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, для створення мережі госпітального округу визначається лікарня інтенсивного лікування, що є найбільш потужною на його території. А за нормативними документами адміністративним центром самого округу має бути населений пункт, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.

Окрім цього, в нормативних документах зазначено, що центром медичного округу повино стати місто, де мешкає понад 40 000 жителів. Каховка до цього рівня не дотягує.

Самі ж новокаховчани давно зрозуміли, що їхня лікарня набагато краща від каховської і її у них ніхто не відбере. А сама суперечка з цього приводу є безглуздою і затіяна з метою внести розлад в процес реформування медицини.

COMMENTS