Що робити у разі виникнення пожежі? Найголовніші правила

Щорічно від пожеж трапляється  безліч нещасних випадків, завдаються значні матеріальні втрати. Будь-яка пожежа починається із загорання, яке інколи може ліквідувати одна людина, якщо має відповідні навички та знає правила поведінки під час пожежі. Тому рятувальники Нової Каховки нагадують їх мешканцям.

Найперше – не піддавайтесь  паніці. Згадайте все, що ви читали про пожежі. Відразу телефонуйте в службу порятунку 101, першим ділом повідомте адресу пожежі. Не створюйте протяг, щоб кисень не посилював вогонь. Приготуйте вологу хустку, якою, можливо, доведеться закривати обличчя від їдкого диму.  Рухайтеся якомога ближче до підлоги, щоб не учадіти. Дим завжди вгорі.

Запах диму від сусідів

Необхідно спробувати визначити джерело горіння. Це може бути сусідня квартира, поштову скриньку або сміттєзбірник. У кожному разі, не зволікаючи, викликайте пожежну службу. Насамперед вимкніть електроприлади і, зібравши документи, йдете в безпечне місце. Ліфтом користуватися не рекомендується, можна задихнутися в маленькій кабінці, якщо він застрягне.

У разі сильного задимлення сходових прольотів замкніться в квартирі, заткніть мокрими рушниками всі щілини в дверях. При дуже сильне задимлення треба лягти на підлогу і прикрити обличчя мокрим хусткою. І чекати пожежної бригади. Якщо вогонь дуже близько, рятуйтеся через балкон.

Пожежа в квартирі

Якщо це не велике загоряння, треба спробувати погасити вогонь самому. Наприклад, накрити щільною шторою або ковдрою осередок вогню. Погасити не вдалося — терміново евакуюватися, прихопивши документи. Викликайте пожежну службу. Треба закрити вікна і двері в квартирі, щоб не дати полум’ю розгорітися від протягу і поширитися вогню в сусідні приміщення.

Зайнявся електроприлад

Відразу висмикнути електроприлад з розетки за допомогою рушника (шнур може бути розпеченим), якщо немає можливості — знеструмте всю квартиру. Відразу викличте пожежну. Прилад не перестав горіти — накрийте його мокрою щільною тканиною. Бажано не заливати водою. Тільки знеструмлений палаючий телевізор можна полити водою, але самому треба перебувати збоку від телевізора, оскільки можливий вибух кінескопа. Якщо ви спробуєте згасити НЕ знеструмлений палаючий електроприлад — ураження струмом неминуче.

Займання масла на сковороді

Перекрийте подачу газу або електрики. Накрийте каструлю кришкою або мокрою щільною тканиною. І відставте масло для самостійного остигання, оскільки воно може спалахнути знову. Якщо масло розплескалося на стіни, підлогу або стіл, використовуйте пральний порошок, засинаючи їм вогонь. Бити ганчіркою по палаючого маслу марно, тільки розпалить вогонь ще сильніше, створюючи протяг. Необхідно будь-яким способом перекрити доступ кисню. Ефективно буде засипати палаюче масло піском, якщо є.

 

COMMENTS