Що важливіше: проблеми міста чи особистий піар?

У шахах, шашках та деяких інших іграх існує таке поняття, як цугцванг, – положення, коли будь-який хід гравця веде до погіршення його позиції.

Саме цю асоціацію навіяли дії нашої завжди активної псевдоопозиції під час останньої 32-ї чергової сесії міськради. У гарячу пору відпусток з когорти совістливих-укропівців на засідання прийшло аж троє.

Засідання депутатських комісій, де розглядалися й вивчалися усі проекти рішень, своєю присутністю прикрасила лише пані Дунда («Укроп»). На сесії до неї долучилися «совістливі» Джуманіязова та Іваннікова.

Від початку «трійця» була налаштована нібито серйозно і зосереджено. Пані Параскева тільки те й робила, що зупиняла, перебиваючи, міського голову: «Не спішіть!». Однак, як і завжди, та «зосередженість» звелася до банальності: заперечувати все підряд. Наведемо кілька показових прикладів.

Обговорювався хід виконання програми розвитку архівної справи в місті Нова Каховка на 2017-2021 роки. Начальник архівного відділу Лідія Сироїжко на засіданнях депутатських комісій народним обранцям все детально пояснила, відповіла на запитання. І от у сесійній залі під час голосування вищевказані депутатки усі втрьох… утрималися. Ну не потрібен їм той архів, нащо він місту?

Йдемо далі. Внесення змін і доповнень до заходів міської соціальної цільової програми розвитку освітянської галузі на 2017 рік. Здавалося б, а тут що не до вподоби «опозиціонерам»? Діти – наше все, як то кажуть. Проте Параскева Василівна на всю залу виголошує: «Проект даного рішення з’явився на сайті лише 6-7 липня. Тому я буду голосувати проти. Мені ніхто не дав морального права підтримувати це рішення!». Міський голова зауважив: «У кожного своя мораль…». А в залі почулась репліка депутата Михайлової: «Мораль не дають і не відбирають. Вона або є, або її немає».

Далі – більше. Питання щодо забудови історичної частини міста та зокрема паркової зони – це завжди, як то кажуть, основний номер «концертної програми» «опозиціонерів», яку вони так люблять виконувати на сесіях. Ось лишень нещодавно, під час минулої сесії, пані Дунда переконувала більшість, що абсолютно не потрібен новокаховчанам новий центр адмінпослуг, а з ним – понад 10 мільйонів інвестицій. І все тому, що на ділянці, виділеній під будівництво, росте декілька дерев! «Борці» за збереження зелених насаджень мали б гнути лінію і далі. Логічно? Логічно. Так от, депутатська більшість ухвалює рішення встановити заборону на продаж земельних ділянок комунальної власності комерційного призначення у міській парковій зоні (мається на увазі парк ім.Фалдзинського) в межах, визначених Генеральним планом (з урахуванням уточнень, затверджених рішенням міської ради від 20.10.2015 року №2229), строком на три роки з метою збереження об’єкту рекреаційного призначення загальноміського значення. І що ж наші «альтруїсти»? Вони втрьох не підтримують це рішення!

Внесення змін до заходів міської програми розвитку культури і туризму на 2013-2017 роки, розвитку охорони здоров’я та першочергових заходів на 2016-2020 рр., – аналогічна реакція. Підтримка ініціативи «Мери за економічне зростання» – все ті ж три голоси проти. А це, до речі, нова ініціатива Європейського Союзу, яка підтримує місцеву владу країн Східного Сусідства. Зацікавлені міські ради, що приєднаються до неї, пройшовши ряд відповідних процедур, в кінцевому результаті отримають доступ до різних інструментів розвитку, наприклад, таких, як можливість взяти участь в конкурсі на отримання гранту для економічного розвитку, тренінгах, навчальних поїздках, заходах з обміну досвідом та посилення співпраці.

Не підтримала ця трійця, проголосувавши проти, і зміни у міських програмах будівництва, реконструкції, капітальних ремонтів об’єктів соціальної сфери та інших об’єктів комунальної власності, благоустрою території міста.

Апогеєм цього показового і відверто безглуздого бойкоту можна назвати відмову депутаток ухвалити Програму територіальної оборони Новокаховської міської ради на 2017-2018 роки. З’являється логічне питання: шановні, а проти чого чи проти кого ви голосуєте? Проти тих, хто стане на захист міста, не доведи Господь, в разі військових дій? Проти нормального і стабільного функціонування освіти, медицини, культури? Проти покращення його інфраструктури, зовнішнього вигляду? Чи, можливо, проти всього, що не суперечить здорову глузду? Це і є ваша позиція «патріотів», про яку ви на кожному кроці кричите, надягнувши вишиванки? Пора вже зрозуміти, що ви не герої фільму чи реаліті-шоу, не політичні світила всесвіту, а звичайні люди, яким такі ж як і ви земляки довірили право представляти власні інтереси, а не відстоювати незрозумілі амбіції свої та своїх партбосів.

Ось такий він, алегоричний цугцванг…Голосуйте хоч мільйон разів проти, не приходьте на комісії і засідання, висипайте гори сміття під виконкомом, звинувачуйте, спекулюйте… У виборців такі алогічні, примітивні і недалекоглядні дії, ну хоч як не старайтесь, вам авторитету не добавлять…

Надія Бережко

 

COMMENTS