Щодо сьогоднішньої ціни скрапленого газу на АЗС

бензинЦіни на скраплений газ в Україні, що сьогодні встановлені на стелах АЗС, є абсолютно вмотивованими і справедливими. На їх формування вплинула низка факторів, зокрема, і тиск з боку СБУ на окремих газотрейдерів. Про це у коментарі УНН розповів експерт паливного ринку Леонід Косянчук.

За його словами, зростання вартості автогазу, що спостерігається протягом останніх тижнів, зумовлений діяльністю СБУ та обмеженням поставок ресурсу з РФ.

“Ми зараз споживаємо наслідки отого “наїзду” СБУ на незалежних газотрейдерів, коли ринок “піджимали” під “Глузко Інтернешнл”. А “Глузко Інтернешнл” перестали завозити газ з РФ.

А якщо глобально казати, то спрацювало співвідношення “попит-пропозиція”. Коли попит перевищує пропозицію, що і відбулося у нас, ринок осушили, а от ціни зростають.

Якщо ціна на скраплений газ буде перевищувати половину ціни на бензин, то він стає непривабливим для споживача, і його перестають купувати. А відтак ціна має понизитися, щоб не доходити до цієї межі у 50% від вартості бензину.

Загалом, ціни на автогаз об’єктивні, просто спрацював ринковий фактор. А передумовою стало СБУ, Мінекономрозвитку, які арештовували вагони і змусили купувати газ всіх фактично у одного джерела “Глузко Інтернешнл”, – пояснив він.

Л.Косянчук додав, що ситуація із незначним підвищенням цін на автогаз в середині літа є “абсолютно нормальна”.

“За моїми рахунками, ще можливо тиждень – і ціни почнуть падати, коли почнуть завозити нормальний ресурс. Можливо, не відразу, але як тільки побачимо падіння цін в гуртовому сегменті, і як тільки “Глузко Інтернешнл” поновить поставки з РФ”, – додав він.

Нагадаємо, у першій половині 2017 року український ринок скрапленого газу зріс більш ніж на 13%.

COMMENTS