«Щодо того, що Крим буде звільнений від окупантів, у мене сумнівів немає…» – Мустафа Джемілєв

У святковому номері видання Юридичний віник України, опубліковано велике інтерв’ю Мустафи Джемілєва, де Він із властивою йому відкритістю діліться з читачами спогадами з особистого життя, роботою над відновленням злагодженої роботи представницьких органів кримських татар у радянські часи та міркуваннями щодо майбутнього Криму.

Про це йдеться на офіційній сторінці Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу у соціальній мережі Facebook.

“Ви вірите, що нинішнє покоління українців і кримських татар все ж відвоює, поверне Крим в Україну?

— Можливі кілька сценаріїв розвитку подій. Перший — керівництво Росії доходить розуміння того, що нинішня її агресивна політика по захопленню чужих територій, грубих порушень міжнародного права, підтримці терористичних режимів у світі приводить країну до все більшої ізоляції й непосильної для її економіки гонки озброєнь, тому вносить у свою політику відповідні корективи. Тобто в першу чергу повертає захоплені території в Україні та Грузії. Цей сценарій при владі Путіна малоймовірний, а тому можна прогнозувати продовження посилення політичної та економічної напруженості, звуження демократичних свобод у цій країні, що в кінцевому підсумку може привести до непередбачених катаклізмів, включаючи не добровільний відхід Путіна зі своєї посади.

Наступний сценарій — Росія продовжує свою згубну для країни політику, санкції продовжують посилюватися, економіка остаточно руйнується й настає, як це сталося з Радянським Союзом, розпад залишків імперії. Тільки, дай Бог, щоб цей розпад, як і у випадку з СРСР, був відносно мирним.

Можливі, звичайно, й інші сценарії, бо, як то кажуть, ми припускаємо, а Всевишній вирішує, але те, що захоплені території доведеться звільняти і Крим буде звільнений від окупантів, у мене немає сумнівів.

COMMENTS