Школа №7 про День української писемності та мови

9 листопада 2017 року з нагоди вшанування Дня української писемності  та мови у ЗОШ №7 (директор Грішагіна Л.) відбулась низка заходів:

– книжково – іллюстративна виставка “Слово – національний код України”;

– вчителями української мови та літератури (Ковтун Т.І., Стрепетова О.В.) проведена урочиста лінійка для 5-11 класів «До мови доторкнемося серцем» на якій йшлося про історію цього Дня, популяризацію українського слова;

– пройшов І етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика – відомого мецената, який свого часу і започаткував цей турнір мовознавців. Конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.  Учасниками стали учні 3-4-х класів початкової школи. Вони показали свою самостійність, креативність мислення та здібності в зв’язному мовленні, поглянули на історію свого народу, збагнули роль рідної мови в утвердженні української державності.

–  учні школи виявили бажання написати радіодиктант національної єдності з усіма, хто любить і шанує українське слово. Підсумки провела вчитель української мови та літератури Ковтун Т.І., яка закликала берегти, розвивати, цінувати, плекати, удосконалювати, шанувати, розкривати таємниці рідної мови.

 – з учнями 3-А класу (кл. кер. Кучма Л.Д.) проведено родинне свято «Мово моя материнська». Молодші школярі показали свої вміння у декламуванні віршів, виконанні пісень про рідне слово – як невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій народ. Під час проведення мовної вікторини, визначився і найкращий знавець рідної мови – Божик Катерина. Третьокласники впевнені і довели всім присутнім гостям свята, що мова – краса нашого життя, наше майбутнє!

– Учні 1-А  класу ( кл. керівник Василенко В.М.) з захопленням прийняли участь у конкурсі знавців української мови. Учні показали свої знання та вміння розгадуючи цікаві кросворди, доповнювали українські прислів’я, змагалися у кращому знанні скоромовок. Маленькі школярики співали веселі пісні, декламували вірші.

Учні сьомої школи довели, що володіти українською мовою, знати її історію – це обов’язок кожного українця.

 

COMMENTS