“Слабка” стать в управлінні країною

Депутатки Новокаховської міськради Олена Іщенко, Наталія Марченко і Тетяна Мосьпан взяли участь у першій конференції Південного регіону жіночої демократичної мережі «Жіночий вибір», яка відбулась у Дніпрі.

Захід об’єднав політиків, депутатів місцевих рад, громадських активісток з Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Конференція проводився при підтримці Міжнародного Республіканського інституту (МРІ).

Серед пріоритетних завдань, задля яких власне і збиралась конференція, – сприяння розвитку жіночого потенціалу в суспільно-політичному житті, відстоювання інтересів жінок в політичних структурах, поліпшення їх статусу в суспільстві, забезпечення зв’язку між досвідченими та потенційними лідерками в Україні за допомогою ініціативи динамічного наставництва.

Велика увага була приділена питанням щодо ролі жінки в політиці з акцентом на досягненні гендерної рівноваги під час прийняття різних політичних рішень та відстоювання прав.

Крім того, депутатки отримали нагоду вчергове поспілкуватися у суто професійній царині: обговорювались механізми формування місцевих бюджетів на наступний рік, контроль за виконанням бюджету розвитку тощо.

Ірина Славова, представниця Мелітопольської міськради, розповіла про лобіювання виборчих гендерних квот у партійних статутах, наводячи цікаві й успішні практики, статистичні дані. Учасниці після насиченого «мозкового штурму» також мали виконати практичні завдання.

Результатом плідної роботи стало обрання координаційної ради Південного регіону ЖДМ «Жіночий вибір». Делегати прийняли рішення утворити в кожній раді міжфракційне об’єднання із забезпеченням рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, сформували пропозиції щодо подальшої роботи та ухвалили резолюцію «Про гендерну рівновагу у виборчому законодавстві і статутах політичних партій».

Як відзначають наші землячки, участь у подібних заходах – чергова можливість удосконалити свої знання, зав’язати нові знайомства з колежанками, почути різні думки й погляди з приводу вирішення тих чи інших питань, перейняти досвід. Вдалий старт роботі покладено, тож активістки налаштовані на подальшу плідну діяльність.

COMMENTS