Стало відомо, яким буде курс долара у грудні

У Нацбанку запевняють, що до кінця грудня суттєвого стрибка курсу  долара в Україні не очікують, інформує еizvestia.com.

Пов’язане зображення“Хочу заспокоїти, що ситуацію відстежує Рада НБУ, яка визначає Основні засади грошово-кредитної політики. Крім того, курс на якому розраховувався бюджет 2017 року, – 27,2 гривні за долар — не цільовий , а суто технічний показник для Нацбанку. Зараз курс гривні повертається до коливання на рівні, близькому тому, який був у кінці минулого та на початку поточного років”, – написав у Facebook голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин.

Чиновник зауважує, що долар виріс через сезонне зниження експортної виручки за окремими групами товарів. Також, закупівля енергоносіїв, що проводиться в іноземній валюті стала причиною його подорожчення.

У Нацбанку очікують на помірну волатильність обмінного курсу до кінця 2017 року.

“Спостерігається динаміка надходжень валюти від експорту нового врожаю. Також встановлені порівняно високі світові ціни на українську сталь, залізну руду та пшеницю. Крім того, у жовтні зафіксовано зменшення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу”, – зазначив Данилишин.

Нацбанк продовжує працювати з Мінфіном щодо згладжування та запобігання пікових виплат у кінці року. Адже на рахунку Держказначейства накопичилося близько 50 млрд грн виплат з бюджетних коштів.

 

 

COMMENTS