Старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги розпочнеться з квітня 2018 року

На адресу керівництва міського центру первинної медичної допомоги (ЦПМДС) надходять численні звернення від мешканців міста, в яких вони ставлять запитання щодо конкретних дій, які їм потрібно зробити у зв’язку з початком медичної реформи в Україні. Нижче ми наводимо листа, який  надійшов нам з цього питання:

Медичну реформу розпочато: закон про медреформу підписав Президент, Уряд ухвалив ключові документи.

Комунальні заклади первинної допомоги у 2018 році мають:

  • реорганізуватися у некомерційне комунальне підприємство. Лише медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств (КНКП) зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.
  • Забезпечити комп’ютеризацію, та підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів.
  • Привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення.
  • Почати активне інформування та підписання з пацієнтами Декларацій про вибір лікаря первинної допомоги.

Завдяки змінам які планує реформа в охороні здоров’я, пацієнт більше не прив’язаний до лікаря за місцем проживання. Він отримує право вільно обирати собі лікаря, щоб підтвердити свій вибір, пацієнт повинен оформити декларацію про вибір лікаря первинної медичної допомоги.

Процес вибору лікаря вважається завершеним з моменту підписання декларації обома сторонами. Декларація заповнюється в 2-х примірниках, в разі коли особа вирішила змінити лікаря вона заповнює нову декларацію.

Старт кампанії з вибору лікаря первинної допомоги розпочнеться з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.

Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.

Після завершення процесу укладання договорів між лікарями та пацієнтами, укласти договір з Національною службою здоров’я України. У січні оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня НСЗУ буде утворена та розпочне роботу.

З надходженням на нашу адресу розпорядчих документів щодо проведення конкретних дій по імплементації положень медичної реформи ми через ЗМІ та всіма іншими заходами будемо оперативно інформувати про це мешканців міста.

 Зоріна Зінченко, головний лікар

COMMENTS