9 березня у Палаці культури Нової Каховки відбувся щорічний обласний конкурс читців, присвячений пам’яті Т.Г. Шевченка «Світлиця Кобзаревих дум». Цього року участь у заході  взяли 69 учасників з різних куточків області, які яскраво та емоційно презентували твори Шевченка та композиції інших українських авторів про знаного митця.

На початку заходу  у залі Палацу пролунав твір  Кобзаря «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні зведеного хору та оркестру народних інструментів Палацу культури (керівники колективів: Заслужений працівник культури України Василь Яротник, Маргарита Гринь, Ніна Шевєлєва).

Цікаві композиції за творами Шевченка представили поетичні театри з Берислава, Олешків, Нововоронцовки, Великої Олександрівки, сіл Старосілля та Тавричанка. Компетентне журі, яке оцінювало здібності конкурсантів, очолила  Заслужений працівник культури України, завідувач кафедри культурології Херсонського державного університету Лідія Лимаренко.

За підсумками  переможцями визнані

Читці-аматори 14-20 років:
Лауреат 1 ступеню – Лідинцева Вікторія, МПК «Меліоратор» м. Каховка, керівник Ганна Забєліна;
1 ступеню – Чумак Леся, РБКм.  Геніческ, керівник Віра Ховріна;

2 ступеню – Стрілець Алла, Новотроїцький районний центр культури та дозвілля, керівник Олена Плакаєва;
2 ступеню – Збризький Сергій, смт Чаплинка;
3 ступеню – Єфименко Белла, МПК м. Нова Каховка, керівник Анатолій Лазарєв; 3 ступеню – Борщаговська Софія, с. Первомаївка, Верхньорогачицький район, керівник Світлана Іваниця.

Читці-аматори 20- 45 років:
Лауреат 1 ступеню – Марчук Ірина, с. Долинське, Хрестівська ОТГ Чаплинського району;
3 ступеню – Шутько Тетяна, Василівський СБК, Любимівська ОТГ Каховського району.

Поетичні театри:
Лауреат 1 ступеню – поетичний театр «Первоцвіт» Бериславського РБК ім. Т.Г.Шевченка;
2 ступеню – учасники Театральної студії «Allforme», КУ «Нововоронцовський РБК», смт. Нововоронцовка;
3 ступеню – поетичний театр «Чисте джерельце», Тавричанська ОТГ, Каховського району.

Студенти вищих навчальних закладів сфери культури та освіти:
Лауреат 2 ступеню – Саітов Михайло, студент ІІ курсу спеціальності «Сценічне мистецтво», ВНКЗ «Херсонське училище культури», керівник Ольга Чумаченко;

3 ступеню – Гмирін Олександр, студент ІІ курсу спеціальності «Сценічне мистецтво», ВНКЗ «Херсонське училище культури» Надія Жиленко.

Лауреатом у номінації «Власне прочитання віршів українських класиків» стала новокаховчанка Юлія Рахленкова (МПК).

Усі переможці були відзначені  дипломами лауреатів та подарунками, решта учасників – грамотами.