Світові ЗМІ збентежені польським ультраправим маршем

Світова спільноті здивована, перш за все гаслами, які звучали та були написані на банерах маніфестантів. 

Polish flag

freestocks.org / www.flickr.com

“Тисячі приєдналися до параду незалежності, організованого молодіжним рухом, що прагне етнічної чистої Польщі,” – пише The Wall Street Journal на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter. У статті, розміщеній нижче, йдеться про те, що демонстранти несли банери з надписами “Європа буде білою” та “Чиста кров”.

На шпальтах газети також йдеться: “Десятки тисяч поляків пройшли через центр міста Варшава в суботу, в процесії до Дня незалежності, організованого націоналістичним молодіжним рухом, який шукає етнічно чисту Польщу з меншим числом євреїв чи мусульман”.

На сторінці BBC у Twitter з’явилась стаття про те, що самі мешканці Польщі неоднозначно поставились до подій маршу. Одні стверджують, що людей з екстремістськими поглядами тут не так і багато – не більше 30%. Інші були шоковані побаченим. Міністр Маріуш Блазчак назвав захід прекрасною подією.

Польський журналіст Кароль Гац заявляє про гасла “Біла сила, Ku Klux Klan”, “Народний соціалізм”, “Зіг хайль”.

Дописувачка CNN Opinion, Washington Post, Miami Herald Фріда Гітіс на своїй сторінці у соціальній мережі Twitter написала: “Шановні добрі люди з Польщі: Що ви збираєтесь зробити з цим? Це був гігантський нацистський марш. Ви покажете нам, що це неприйнятно для більшості поляків? Весь світ спостерігає.”

Дісталось на марші й сусідам – головно українцям та литовцям. Так, поляки пронесли банер з надписом “Пам’ятаймо Львів та Вільнюс”.

 

 

COMMENTS