«Таврійські горизонти» – наймасштабніша економічна подія півдня України

Минулого року в деяких обласних владних кабінетах точилися розмови щодо того, аби започаткований Новою Каховкою інвестиційний форум “Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток” забрати у нашого міста та перенести до обласного центру.

Вже в області розпочалася підготовка до чергового заходу, який є ювілейним, бо 10-й за рахунком, але щодо місця проведення у повітрі витала деяка невизначеність. І от минулого тижня в облдержадміністрації відбулось чергове засідання оргкомітету щодо підготовки до Міжнародного інвестиційного форуму. І, як були поінформовані депутати Новокаховської міськради на останній сесії, голова ОДА Андрій Гордєєв підтвердив: учасників форуму, як завжди, зустрічатиме Нова Каховка.

Міський голова В.Коваленко з цього приводу тут же прикинув: а чи не збільшити оту суму у 2 млн. грн., яка передбачена бюджетом на проведення капітальних ремонтів, аби продовжити впорядкування пр.Дніпровського? Адже зустрічатимемо гостей зі всього світу!

Форум планується провести 29-30 вересня, за традицією – в комплексі «Прем’єр». У заході візьмуть участь потужні вітчизняні та іноземні інвестиційній компанії, урядовці, представники дипломатичного корпусу, міжнародних фінансових та донорських організацій, експерти в сфері економічного розвитку та інвестування, громадські організації та науковці.

Буде презентовано широкий спектр можливостей для ведення бізнесу та інвестування в нашу область, представлені масштабні інвестиційні проекти.

Учасники та гості зможуть оглянути виставкову платформу провідних експортноорієнтованих підприємств Херсонщини, провести ділові переговори та на власні очі побачити інвестиційні майданчики області.

Це буде наймасштабніша економічна подія півдня України. Реєстрація учасників розпочнеться 5 червня.

На засіданні оргкомітету, як повідомляє прес-служба ХОДА, представили проект заходів впродовж двох днів роботи «горизонтів»: традиційно пройдуть презентації економічного потенціалу Херсонщини, гості ознайомляться з пілотними інвестиційними проектами, відбудеться підписання ряду меморандумів про співпрацю з обласною державною адміністрацією, будуть проведені платформи ділового спілкування й панельні дискусії з різних напрямків розвитку області.

Особливу увагу саме нинішнього року приділять «зеленим інвестиціям», а саме: альтернативній енергетиці, туризму, індустрії гостинності Херсонщини.

Ведеться активне обговорення щодо презентації Нового Шовкового шляху, завдяки якому Херсонська область стане частиною великого транспортного коридору між країнами Сходу й Прибалтики.

Пілотним проектом залишається розвиток міжнародного аеропорту «Херсон» як нової можливості для співвітчизників відкривати дорогу до всіх країн світу, так і реального шляху збільшення у нашому регіоні кількості іноземних туристів.

Організаційний комітет також порадився щодо можливості презентації виставкової експозиції, яка б представила учасникам і гостям товаровиробників Херсонщини.

Заступник міського голови Володимир Сироватка, який брав участь у засіданні оргкомітету, поділився інформацією: А.Гордєєв дав завдання кожному департаменту ХОДА впродовж 3 тижнів підготувати, хто з яких питань виступає, хто готовить конкретні презентації, проекти меморандумів, які будуть підписані під час проведення форуму.

Оскільки ведучою темою «горизонтів» визначений розвиток екоекономіки, тож, за планом, Нова Каховка разом із Музиківкою та Херсоном візьме участь в панельній дискусії «Сьогодні – успішне завтра. Сміттю – друге життя».

 

COMMENTS