ТОП-10 вишів, де збільшилася кількість бюджетних місць

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич назвала 10 закладів вищої освіти, в яких збільшилося держзамовлення порівняно з минулим роком.

Про це вона поінформувала на прес-конференції щодо підсумків вступної кампанії, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“За час незалежності, та й за попередній час так само, зараз найменша кількість випускників шкіл в історії. Структура університетів є такою, що вони потерпають від демографічної ситуації. Але склалося так, що саме з найкращими балами окремі ЗВО змогли збільшити своє держзамовлення. Вони стали магнітами для вступників через те, що вони працюють над навчальним процесом, над якістю університетської науки. …І це не тільки київські, а й регіональні університети”, – сказала Гриневич.

Так, за даними МОН, державне замовлення було збільшене в наступних вишах:

у Львівському національному університеті імені Івана Франка держзамовлення збільшилося на 391 місце;

в Національному технічному університеті “Київський політехнічний інститут імені Сікорського” бюджетних місць побільшало на 351;

у Національному технічному університеті «Дніпровська політехніка» – на 189 місць;

у Національному університеті «Львівська політехніка» – на 184 місця;

у Київському нацуніверситеті ім. Шевченка -на 165 місць;

у Національному університеті біоресурсів та природокористування – на 163 місця;

в Харківському національному університеті імені Каразіна – на 153 місця;

в Києво-Могилянській академії – на 146 місць;

у Харківському національному економічному університеті – на 138 місць;

в Харківському нацуніверситет радіоелектроніки – на 94 місця.

За словами Гриневич, результати аналізу адресного розміщення місць державного замовлення свідчать про те, що в Україні сформувалися 4 університетські центри.

Найбільше місць державного замовлення сконцентровано у вишах центрального регіону. Це ЗВО Києва – 27,7%; східний центр – Харківська область (12,5%); південний центр – Дніпропетровська (6,2%) та Одеська області (5,1%), та західний центр – у Львівській області – 11,2% місць держзамовлення.

“Якщо дивитися по країні, то регіональна присутність держзамовлення є приблизно пропорційна, і прагнення студентів здобувати освіту в кращих вишах ми повинні поважати, а з іншого боку – концентрувати державні ресурси там, де дається якісна освіта”,- резюмувала міністр.

COMMENTS