Ціни – учора, пенсію – сьогодні

На великій апаратній нараді за участю керівників підприємств та установ міста, яка відбулася 2 червня у залі засідань міськради під головуванням міського голови Володимира Коваленка, начальник управління Пенсійного фонду в Новій Каховці Людмила Метляєва повідомила: у місті зареєстровані 20411 пенсіонерів.

З початку року на пенсійні виплати спрямовано 173,6 млн.грн. (на 9,2 млн.грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року),в травні – 35 млн.грн. (ріст – 1,9 млн.грн.).

Починаючи від січня, з питань пенсійного забезпечення в управління звернулися 8519 громадян, у травні – 2315. Вперше за призначенням пенсії – 297, з них восьмеро – за особливі заслуги перед Україною.

Л.Метляєва також надала пояснення з приводу пенсійного перерахунку, який відбувся з 1 травня: мінімальний розмір збільшився з 1247 до 1312 грн., у Новій Каховці ощасливлені більше 16 тис. осіб. Працюючі пенсіонери підвищення не отримали. Слід зазначити, що перерахунок проводився з урахуванням стажу роботи. Якщо людина пішла на заслужений відпочинок до 1 жовтня 2011 року і мала необхідний стаж (жінка – мінімум 20 років, чоловік – 35), то її пенсійне забезпечення збільшилось. Особи, яким пенсії призначали після зазначеного часу, отримали додаткову копієчку тільки при наявності такого мінімального стажу роботи: жінки – 30 років, чоловіки – 35. При меншому стажі підвищення проводилося пропорційно до відпрацьованого періоду.

Після травневого перерахунку середній розмір збільшеної пенсії складає 1703 грн. (в середньому кожний отримав близько 62 грн.).

З 2 червня почалося фінансування поштових відділень, і 3 червня поштарі рознесли пенсію за 4-5 числа, банки також отримають кошти вчасно.

Дуже важливо дотримуватися графіку виплат «день у день», зазначив Володимир Коваленко, бо навіть мінімальна затримка примушує пенсіонерів «обходитися» без хліба.

COMMENTS