У 2017 році охорона “Нижньодніпровського” виявила 230 порушень

Служба охорони Нацпарку «Нижньодніпровський», яка офіційно почала працювати з лютого 2017 року, а повний склад працівників дістала тільки наприкінці травня місяця, відзвітувала про свою роботу у 2017 році.

“Нагадаємо, що парк існує всього два роки, і повного кадрового складу в 2016 ще не мав,” – йдеться у повідомленні на офіційній сторінці парку у соціальній мережі Facebook.

У повідомленні також йдеться про серйозні перепони, які заважають повноцінній роботі парку:

“Парк охоплює водну частину Нижнього Дніпра, а ні одного водного транспортного засобу в своєму статку ще й досі не має. Хоча і Міністрество Екології і обласна рада Херсону добре розуміють, що запорука якісної охорони на воді – це насамперед сучасний водний транспорт. Не дивлячись на це, зараз служба охорони сумлінно виконує свої обов’язки, користуючись орендованими транспортними засобами.

Друге болюче питання – це нестача фінансування, а тому систематичні перебої з паливом, без якого патрулювання взагалі неможливе.”

Разом з тим, за майже рік роботи інспекторами всіх п’яти відділів служби охорони Нацпарку 2017 року виявлено 230 правопорушень.

“Складено 192 протоколи про вилучення предметів і знарядь незаконного використання природних ресурсів (власник не визначений). Обраховано збитків, усього, на загальну суму 332799,0 грн. Передано до суду 42 матеріали про адміністративне правопорушення.

Зараз, в січні, вже маємо прийнятий Верховною Радою держбюджет 2018 року, в якому фінансування національних парків не тільки не посилено, а, навіть, скорочено порівняно з 2017 роком. Як працювати в таких умовах постійного мегадефіциту найважливіших статей, зокрема паливного ресурсу, задача з багатьма невідомими. Але зараз керівництво Парку готує проекти вирішення цього гострого питання,” – стверджують у “Нижньодніпровському”.

COMMENTS