У Дніпрі під Херсоном знайшли давні торгові кораблі

У річці Дніпро неподалік Херсону археологи знайшли 2 середньовічні дерев‘яні кораблі, датовані сімнадцятим століттям, які, ймовірно, могли належати балтійським країнам або Туреччині, повідомляє “Експрес” посилаючись на 24 канал. 

Неподалік Херсону археологи знайшли древні корабліОдин корабель зроблений із соснових дощок:  завдовжки 40 метрів, і 12 – завширшки. Друге судно дубове, вдвічі менше, передає 24 канал. Це міг бути якийсь турецький караван, який рухався в якусь із турецьких фортець, але не дійшов. Вони загинули в якихось надзвичайних обставин. Наприклад, це могла бути сутичка з запорожцями чи якась раптова нічна атака, – розповів керівник експедиції Дмитро Кобалія.

Поки доля знахідок – під питанням, адже, аби розкопати кораблі, підняти їх та реставрувати потрібні мільйони. Та й зберігати їх немає де. Необхідно відповідне приміщення, де всі ці кораблі можна буде показувати, демонструвати. Хоча ми все говоримо про музей кораблів, але це міф, – зазначив Дмитро Кобалія.

Повноцінне підводне дослідження знайдених кораблів запланували на наступний рік. Поки ж з них підняли уламки посуду, корабельну фурнітуру та маленьку глиняну люльку.

Найяскравіша подібна знахідка – це, звичайно що, люлька. Це така цікава знахідка, і вона в ідеальному стані, не дивлячись, що була 300 років під водою, – прокоментував історик В’ячеслав Зайцев.

Тим часом, десяток древніх суден і човнів піднятих з Дніпра у роки незалежності, нині стоять у тісному металевому ангарі. Про музей національного судноплавства – такий, як у Швеції чи Британії науковці поки що лише мріють.

COMMENTS