У Києві відкрили виставку до 75-річчя створення УПА

У Києві 14 жовтня відкрили вуличну виставку «УПА: відповідь нескореного народу. Антирадянський фронт», яка присвячена 75-річчю створення Української повстанської армії. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як зазначив на відкритті виставки директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, УПА була єдиною армією, яка ставила за мету захист українців та оборону України, і її вояки виконували цю місію, попри чисельну перевагу супротивників.

«Високий дух і патріотизм, вмотивованість вояків УПА, з одного боку, та підтримка їх з боку українців – з другого, змусила обох окупантів (і нацистів, і комуністів) відмовитись від частини своїх планів щодо «використання» місцевого населення та вдатись до лукавої пропаганди, представляючи себе захисниками України», – заявив В’ятрович.

Cтенди виставки до 75-річчя УПА

Cтенди виставки до 75-річчя УПА

Нинішня виставка розміщена біля Національного музею історії України. Вона складається з двох частин: перша – копії фотографій по тему боротьби УПА з нацизмом, друга – присвячена боротьбі вояків УПА проти комунізму та Радянської влади. В основі експозиції – фотодокументи з архівів, які містяться, серед іншого, в архіві СБУ.

Також у рамках відзначення 75-річчя від створення УПА у Національному музеї історії України представили конверти з ювілейними марками.

Українська повстанська армія (УПА) діяла на території України у 1942-1953 роках, своїм завданням її вояки ставили звільнення України від нацистських та радянських окупантів і створення незалежної української держави.

COMMENTS