У Новій Каховці відбулась екологічна конференція за участі міжнародних партнерів

Днями у великій залі засідань Новокаховської міської ради відбулась міська екологічна конференція «Нова Каховка – чисте місто».

Участь у заході, який відбувся за ініціативи та підтримки депутатів міської ради Наталії Марченко та Тетяни Мосьпан, взяли понад сто осіб – мер міста Володимир Коваленко, його заступник Володимир Сироватка,  представники депкорпусу  відділу освіти, екологічної інспекції, КП «НК Екосервіс», ГО «Мама-86», адміністрацій шкіл, батьківських комітетів, члени міської ради учнівського самоврядування та інші.

Спочатку про діяльність Станції юних натуралістів, спрямовану на збереження природи та охорону довколишнього середовища, розповіла в. о. директора Рима Голованова. Також слово взяла голова громадської екологічної організації «Мама-86»  Таїсія Козак, яка зосередила увагу на тому, як  запобігти забрудненню навколишнього середовища, зокрема й у нашому місті. Особливо вона подякувала усім навчальним закладам, які впродовж багатьох років долучаються до проектів, ініційованих спілкою, підтримують акції, виходять на загальноміські суботники, аби разом зробити  рідне місто чистішим.

Про  збирання та утилізацію відходів у Новій Каховці розповів студент агроколеджу Кирило Шпакович. У своїй роботі він дослідив шкідливий вплив твердих відходів для мешканців міста та навколишнього середовища. Кирило навів ряд прикладів вирішення питань утилізації в інших країнах світу. А ще – презентував  мапу  Нової Каховки, на якій група студентів коледжу відзначила пункти прийому твердих побутових відходів.

Про запровадження системи роздільного збору сміття в школах Нової Каховки – ініціативу, яку підтримали на  обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонщини,– присутніх поінформував директор КП  «Агенція регіонального розвитку»  В’ячеслав Костенюк.

А ще він познайомив учасників конференції з гостем зі Швеції. Це  Олоф Халберг , керівник проекту «Швеція-Україна­-Естонія – три країни, два моря, три ріки», в якому бере участь і Нова Каховка.

Він має на меті налагодження співпраці між вищевказаними країнами-­партнерами для вдосконалення системи управління відходами та стійкою енергетикою, пошуку можливостей розвитку у сфері «зелених технологій» та бізнесу. Пан Халберг розповів присутнім  про шведську  «революцію» з переробки побутових відходів.  Про шлях, який подолала країна для того, аби сміття ставало не проблемою, а додатковими прибутками. І треба віддати належне: розповідь гостя  просто таки вразила присутніх.

Дав він і кілька цінних порад новокаховчанам – яких саме – читайте на шпальтах свіжого випуску тижневика «Нова Каховка», який буде у продажу вже завтра.

А завершилась конференція прийняттям резолюції, проект якої наводимо нижче:

1) Представникам адміністрації закладів та членам міського учнівського самоврядування донести отриману інформацію на конференції до учнівської молоді Нової Каховки.

2)Закладам загальної середньої освіти та позашкільним навчальним закладам долучитися до проекту “Сміття розділяй – рідну школу розвивай” та до конкурсу дитячого екологічного малюнку “Здай батарейку – захисти майбутнє!

3) Пропонуємо розмістити інформативну карту «Куди здати відходи»    Кирила  Шпаковича на сайтах міста Нової Каховки та на інформативних   стендах в навчальних закладах міста.

 

COMMENTS