У щоденному калейдоскопі справ і подій: інтерв’ю з міським головою Нової Каховки

Напередодні святкування Дня міста, яке відбудеться у суботу, 23 вересня, ми зустрілися з міським головою Володимиром Коваленком. Темою нашої бесіди стали його роздуми щодо минулого і майбутнього міста, очільником якого він є вже майже два десятиліття і яке відзначатиме 65-­ту річницю свого існування на мапі України.

65-річчя! Для людини це значний проміжок часу. Можна сказати, майже все свідоме життя, а з точки зору історії — це мить, сповнена насиченим перебігом подій, які змінюють людське життя, змушують замислитись над тим, що раніше було неважливим або здавалося мізерним. Особливо такі зміни у свідомості помітні у світлі подій трирічної давнини, коли Україна стала на шлях кардинальних змін у державотворенні.

Володимире Івановичу, в чому особливість ювілейного року? Які сторінки життя в ньому були найбільш яскравими?

— 2017­-й рік ознаменувався багатьма подіями. Звичайно, констатуючи той факт, що Новій Каховці виповнилося 65 років, не можна не згадати про відкриття Палацу культури. Десять років ми всі чекали на цю подію, яка є результатом величезних зусиль багатьох людей.

Якщо говорити про загальнодержавну ситуацію, то я відзначив би процеси, пов’язані з децентралізацією. Зміна механізму управління державою дала Новій Каховці певні можливості як місту, але перекладення державних повноважень на місця, я маю на увазі велику кількість безкоштовних обов’язків, змушує ретельніше і навіть прискіпливіше займатися розподілом бюджетних коштів. Простіше кажучи, з міського бюджету забезпечується те, що раніше фінансувала держава. Та попри все, ми не скоротили жодного навчального чи позашкільного закладу, не пішли на зменшення соціальних послуг та не перестали впорядковувати місто. Скоріше навпаки, не зменшили коштів на озеленення, на ремонт міської лікарні, де готується до відкриття сучасне інфекційне відділення та ремонтується хірургічний блок, як і раніше виділяються кошти на благоустрій, асфальтування доріг тощо. Всі наші дії носять характер збереження системи, і це відбувається в світлі діючого реформування медичної і освітянської галузей. Окремо скажу про співпрацю з ОСББ, створення яких теж запроваджено державою. Не дивлячись на відсутність державного регулювання стосунків, ми шукаємо нові форми співпраці зі співвласниками багатоквартирних будинків.

Говорячи про децентралізацію, треба акцентувати і на питаннях, які пов’язані з цілісністю громади. Хочу зазначити: щоб не відбувалося, а 11 населених пунктів Новокаховської міськради в рік народження міста були і залишаються єдиним, злагоджено працюючим механізмом. У нашому єднанні сила, успіхи і перемоги. Слава Богу, це розуміють очільники рад сусідніх населених пунктів.

Хочу також підкреслити, що 2017-­й став роком тісної співпраці депутатського корпусу з виконавчим комітетом. І за це я вдячний розумній більшості депутатів. Ми всі знаємо приклади сусідніх міст — Херсона, Каховки, де відсутність подібної практики стала бідою для громади. У нас — зовсім навпаки. Останні півтора­два роки певна кількість депутатів активно бере участь у вивченні реального стану тих чи інших проблем міста. І цей факт теж є успіхом і прикладом розвитку парламентаризму і демократії у Новій Каховці, яка буде відзначати 65­річчя.

Якщо ми говоримо про досягнення, то, порівнюючи з 2015-­16 роками, не можна не помітити зміни у настроях наших мешканців щодо вивчення української мови, святкування державних свят, участі у міських заходах. Вважаю, що наші люди гідно вийшли з ситуації трирічної давнини, уникнувши конфліктів, і це теж є успіхом з точки зору консолідації територіальної громади.

Говорячи про повсякденне життя міста, хочу висловити подяку представникам малого бізнесу, які все більше розуміють одне правило нормального існування сучасного суспільства — потребу жити у правовому полі. Особливо це актуально тоді, коли ми будуємо демократичне суспільство.

До слова сказати, наше місто багате на культурне і спортивне надбання. Сьогодні у Новій Каховці живуть десятки майстрів спорту України, призери міжнародних змагань, чемпіони Європи, світу. Займатися спортом стало модним у нашому місті. І це факт. А наші артисти! Вони забезпечують 30% заходів обласного масштабу, беруть участь у всеукраїнських фестивалях народної творчості. Та справа не в процентах. Кілька років тому ми посіяли добрі справи, а тепер пожинаємо плоди тієї праці. Щоб були врожаї і надалі, сіяти треба повсякденно.

Зміна державного порядоку управління вимагає нових підходів до керування, втілення нестандартних ідей. Які вимоги ви ставите до представників своєї команди?

— Саме цього року я змусив багатьох переосмислити свою роль у командній грі. Сьогодні керівникам усіх секторів я ставлю високі завдання для того, щоб місто жило на більш якісному рівні у кожному напрямку. За невеликий проміжок часу ми досягли певної висоти і, вважаю, знижувати її не маємо права.

А взагалі­то в останні роки величезні зусилля спрямовую на те, щоб люди зрозуміли просту річ: злоба, ненависть, повсякденні плітки, пошуки винуватців у своїх проблемах не приносять нікому успіху і не роблять суспільство щасливим. Тому кожний крок, захід, дійство у нашому місті спрямовані на те, аби показати, що навіть на такій маленькій території, як наша, можна жити щасливо. Звичайно, якщо прагнути цього.

Якою ви бачите Нову Каховку через рік, коли мине ювілей, та й у найближчий час?

— Щодо стратегічного плану розвитку, який, звичайно, Нова Каховка має, то він досить простий: залишити у місті все те, що працює зараз, і нічого не зменшити. Тільки добавити. А що саме? Завершити відновлення Палацу культури з тильної сторони, і разом з цим продовжити благоустрій міського парку. Примножити спортивну базу великим футбольним полем зі штучним покриттям, і ще — новим сучасним спорткомплексом, для спорудження якого знадобляться кошти не тільки міського бюджету. Якщо ми говоримо про будівництво, то поява у нашому місті сучасного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) теж стане значною подією, бо держава інвестує в його створення близько 11 млн. грн. І дуже радісно від того, що ця споруда з’явиться саме в Новій Каховці.

…Розповідаючи про перспективи подальшого існування Нової Каховки, міський голова розказав про численні задумки і плани. Серед них — організація у найкращому вигляді церемонії одруження. Приміщення колишнього РАГСу вже не пристосоване для таких подій, тому урочисту реєстрацію шлюбу перенесуть до Палацу культури. До числа щоденних клопотів міського голови також входить і завершення капремонту пр. Дніпровського, після якого на черзі — вул. Дружби; організація сортування побутового сміття, особливо у сільській місцевості, де лісосмуги та посадки є лакмусом ставлення мешканців до цієї проблеми; оновлення шкільних меблів у початковій школі, яке повинно мати щорічний характер; заміна колектору, що на пр. Перемоги; розвиток туризму, для якого вже створені початкові умови; ремонт альтанки біля Палацу культури, яка стала б осередком для народних майстрів, економія газу під час опалювального сезону, кадрові призначення і навіть призов до армійських лав — такі різнопланові і господарські питання в полі зору керманичів міста. А найневідкладніше з них — прийняття бюджету на наступний рік.

І на завершення міський голова зауважив: напередодні свята важливо зрозуміти, що незалежно від назви посади очільника міста — чи­то голова, чи­то староста — єдина, дружна громада Новокаховської міськради вже давно живе за принципами територіального об’єднання.

Тож на святкування 65-­річчя Нової Каховки запрошуються усі бажаючі. Приходьте! Нам є що згадати про наше місто, до становлення і розбудови якого долучилося старше покоління новокаховчан, а зараз на його процвітання працює молодь.

COMMENTS