У Центральній бібліотеці Нової Каховки відбувся вечір пам’яті

Все далі відходять грізні і криваві роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих хто віддав своє життя і захистив рідну землю від ворогів.

4 травня до Центральної міської бібліотеки завітали  дев’ятикласники ЗОШ №4 на вечір пам’яті «Маки пам’яті, добра та любові»,  присвячений  8 та 9 травню – Дню пам’яті та примирення і 72-й  річниці від Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Бібліотекар Центральної міської бібліотеки Сембратович С.Л. разом із бібліотекарем ЗОШ №4 Веріжко Н.В. розповіли учням, що у Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів

Діти прослухали інформацію про червоний мак – символ пам’яті полеглих в Україні, який використовується з 2014 року. Бібліотекарі провели паралель між минулим та сьогоденням.  На заході згадали, що по Новокаховській міській раді на сьогоднішній день загинуло 7 військовослужбовців – наших із вами земляків.

Патріотична поезія, яка лунала упродовж заходу, вражала своєю щирістю й справжністю.  Присутні слухали вірші: Олександра  Гунька «Під музику душі», Марії  Єщенко «Пишіть вірші солдатам», Ніни Виноградської «Маки війни», Василя Симоненка «Салюти миру» та ін. Особливо, всіх  розчулила до сліз, та дала надію на краще майбутнє пісня «Повертайся живим» у виконанні співачки Світлани Тарабарової.

Також зворушила молодь щира подача інформації від запрошеного на вечір-пам’яті волонтера  –  Олександра Пилипенка.  Олександр Іванович розповів, що починаючи із 2014 року активно займається волонтерською діяльністю, вже 45 разів побував в зоні АТО. Хлопців – майбутніх захисників батьківщини, зацікавили військові артефакти: осколки від мін та боєприпасів, гільзи, солдатська каска, штик, саперна лопатка, кулеметні стрічки та ін. Але не менш вражаючими були трофеї і з цієї війни – деформована ківларова каска, осколок від 120 міліметрової міни, фляги, сковорідка, фрагмент від гранатомета, шматок обшивки від двигуна, розтрощений планшет та ін.


COMMENTS