Вінцем еволюційного та історичного розвитку пізнавальних процесів людини є її здатність мислити – під таким гаслом  4 листопада у Києві розпочалася 2-га сесія програми Liberal Arts «Мислення. Знання. Цілісність».

Щоб стати учасником І сесії програми, необхідно було заповнити форму та  пройти жорсткий відбір. Із понад 500 заявок організатори відібрали  100 кращих. До їх числа  потрапили лише три вчителі з Херсонської області,  двоє – заступник директора з навчально-виховної роботи  Тетяна  Солоненко та вчитель початкових класів  О. Брусенська – із загальноосвітньої школи  №7 Новокаховської міської ради (директор Грішагіна Л.).За результатами виконаного завдання програми до ІІ сесії запросили 80 осіб, в тому числі педагогів 7-ї школи.

Жодна держава не реалізує освітньої реформи без людини, готової до змін. За підтримки Western NIS Enterprise Fund та Міністерство освіти і науки України запроваджено програму Liberal Arts для вчителів, з метою допомогти набути їм нових знань, бути здатними мислити й діяти стратегічно, генерувати, доносити й втілювати великі ідеї.

Учасники сесії мали можливість слухати лекції відомих людей та працювати  в малих групах. Серед спікерів сесії були науковці, громадські діячі, політологи, а саме Леся Демська-Будзуляк – літературознавець, перекладач, літературний критик, науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України, член Асоціації Українських Письменників, яка довела, що читання – це виклик, Люк Якобс – Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні з 2014 року, друг  Української Академії Лідерства, розповів про систему освіти у Бельгії – її систему, виклики та якість, отець Андрій Зелінський – священик Української греко-католицької церкви, військовий капелан, автор книги «Соняхи. Духовність на час війни» говорив про мудрість “бути”, Максим Яковлєв – кандидат політичних наук, доцент кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія», який навчався і стажувався в Оксфордському, Єнському, Ерфуртському та Ваймарському  університетах читав  про культуру мислення та інші.

По завершенню сесії всі учасники отримали сертифікати  Liberal Arts 2017. Вчителі мали  незабутні враження  та зробили висновок, що Укаїнська Академія Лідерства вчить перемагати себе заради того, щоб перемогла наша країна.