Україна відзначає 25 річницю ВДВ

В Україні в середу, 2 серпня, відзначається День високомобільних десантних військ та 83-а річниця з дня створення повітряно-десантних військ. Про це повідомляє прес-служба Міноборони.
Troops conduct Cordon and Search operations under LITPOLUKRBRIG command in Nowa Dęba training area

Ministry of Defense of Ukraine / www.flickr.com

Високомобільні десантні війська Збройних Сил України були створені на базі частин та з’єднань повітряно-десантних військ Збройних сил Радянського Союзу. Першим начальником вітчизняних ВДВ було призначено генерал-майора Віталія Раєвського, який під час бойових дій в Афганістані командував єдиною у складі 40-ї армії десантно-штурмовою бригадою. Сьогодні командувач високомобільних десантних військ ЗСУ – полковник Олександр Швець.

Високомобільні десантні війська призначені для охоплення противника з повітря, виконання бойових завдань у його тилу, дій у ході спеціальних, антитерористичних та миротворчих операцій і виконання завдань, які неможливо ефективно вирішити іншими силами та засобами.

У мирний час ВДВ займаються бойовою підготовкою, нарощують свою боєздатність, беруть активну участь у миротворчих операціях, виконують заходи програм міжнародного військового співробітництва.

На сьогодні до складу українських ВДВ входять 25-та окрема Дніпропетровська повітряно-десантна бригада, 95-та окрема аеромобільна бригада, що дислокується у Житомирі, 79-та окрема аеромобільна бригада, що дислокується у Миколаєві, та 80-й окремий аеромобільний полк, що дислокується у Львові.

Військовослужбовці високомобільних десантних військ постійно беруть активну участь у міжнародній діяльності Збройних Сил України. Воїни-десантники виконували миротворчі завдання на територіях більше як 10 країн світу, зокрема, республік колишньої Югославії, Іраку, Кувейту, Лівану, Сьєрра-Леоне, Ліберії, Ефіопії та Еритреї, Грузії, Республіки Конго. Частини та підрозділи ВДВ є найбільш активними учасникамизаходів міжнародної програми НАТО “Партнерство заради миру”.

COMMENTS