Український фільм «Сторожова застава» встановив рекорд касових зборів попри незговірливість прокатників

Українське фентезі зібрало 8,2 млн гривень вже за перший вікенд прокату і зібрало біля великих екранів майже 111 тисяч глядачів. Про це повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Такі чудові результати фільм зміг вибороти попри те, що кінотеатри розписали для нього дуже мало сеансів у порівнянні із фільмами іноземних виробників. Через подібне ставлення проходить більшість українських фільмів.

Голова Держкіно розповів: “Першою “ластівкою” став випадок, пов’язаний з прокатом українського анімаційного 3Д фільму “Микита Кожум’яка”, який впевнено збирав аншлаги поки його без всяких підстав не посунули із залів на користь прямого конкурента – американського мультфільму “Тролі”. Пояснити таке рішення ніхто з прокатників так і не зміг.

Пройшов рівно рік, і подібна ситуація ризикує повторитися з іще однією українською жанровою стрічкою – фентезі “Сторожова застава”.

Вже в перший прем’єрний вікенд український фільм, який збирає аншлаги, деякими великими кіномережами був розписаний по сеансам в значно меншій кількості, ніж американська прем’єра цього ж тижня “Баррі Сіл – король контрабанди”.

Наприклад, в неробочий понеділок, 16 жовтня, в кінотеатрах мережі “Мультиплекс” Lavina Mall (Київ) “Баррі Сіл” йшов на 21 сеансі проти 9 сеансів “Сторожової застави”, в Sky Mall (Київ) співвідношення сеансів склало 18 до 7, в Dati (Харків) – 12 до 6, в Victoria Gardens (Львів) – 10 до 5.

В київських кінотеатрах мережі “Планета кіно” в цей же день 16 жовтня “Баррі Сіл” демонструвався на 25 сеансах, а “Сторожова застава” – на 6.

В київському кінотеатрі мережі “Cinema City” 16 жовтня “Баррі Сіл” можна було переглянути на 13 сеансах, а “Сторожову заставу” – на 9.”

Пан Іллєнко зауважив, що при цьому багато людей так і не змогли потрапити на перегляд стрічки через брак місць. А от черг на іноземні фільми не спостерігалося.

“На цьому тлі, підхід окремих кінотеатральних менеджерів до розпису сеансів національного фільму навряд чи грунтується виключно на бізнес-рішеннях. Скоріш за все на традиційному упередженому та зневажливому ставленні до українського кінематографу, навіть якщо це ставлення вже є абсолютно необґрунтованим з бізнесової точки зору.

Проблема стосується загалом не лише конкретно взятої стрічки “Сторожова застава”. Виробництво українських фільмів впевнено росте і ще кінця цього року вийде як мінімум кілька картин, які розраховані на інтерес широкого глядача. Багато прем’єр вже заплановані й на наступний рік.

Якщо з таким ставленням кінотеатрів доводиться стикатися стрічкам, розрахованим на масового глядача, то уявіть наскільки складнішим буде шлях до екрану не менш важливих, але орієнтованих не на такого широкого глядача стрічкам, як, наприклад, “Будинку “Слово” Тараса Томенка, який сьогодні має прем’єру на Варшавському міжнародному кінофестивалі?” – дивується Пилип Іллєнко.

Також голова Держкіно повідомив: “А поки я писав цей текст, дізнався, що бокс-офіс “Сторожової застави” за перший вікенд склав 8 184 869 грн., а подивилися фільм 110 628 глядачів! Вітаю нас усіх з новим рекордом українського кіно в прокаті! Але він міг бути більшим!”

COMMENTS