Універмаг «Центральний»: виконавчій службі – від щирого серця!

В четвер, 13 липня, під час конфіскації майна ДП «Торговий дім «Центральний» (колишній магазин «Дитячий світ») за борг перед міським водоканалом директор підприємства Петро Цапко замкнув у своєму кабінеті юриста КП «Міський водоканал» і представника виконавчої служби. Можливо, в такий спосіб він хотів «закрити» і питання свого боргу.

Та про все по порядку. За інформацією начальника відділу правового забезпечення та кадрової роботи КП «Міський водоканал» Євгена Терещенка, ще в березні 2016 року Одеський апеляційний господарський суд задовольнив у повному обсязі позов водоканалу про стягнення 6325,77 грн. заборгованості дочірнього підприємства «Торговий дім «Центральний». Ця позиція суду знайшла повне відображення і у касаційній інстанції, а саме: постановою Вищого господарського суду України від 11.05.2016р. касаційну скаргу ДП «Торговий дім «Центральний» залишили без задоволення.

Після ухвалення судових рішень водоканал звернувся до виконавчої служби для примусового стягнення боргу. Так, 30.03.2016р. була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження, але ніяких коштів на рахунок стягувача (КП «Міський водоканал») не надходило.

Аж тут у квітні того ж минулого року працівники водоканалу при обстеженні водопровідних мереж встановили, що ДП «Торговий дім Центральний» ВАТ «Славутич» виконав незаконну врізку, яка не враховується приладом обліку. Про це був складений акт, а споживачу направлено рахунок на сплату. Та жодних платежів згідно виставленого рахунку теж не надійшло. Водоканал знову звернувся до суду. Спір було вирішено на користь комунального підприємства, і колегія суддів Одеського апеляційного суду постановила: стягнути з Торгового дому 24861,36 грн. та 1378 грн. судового збору за подання позовної заяви.

Таким чином, загальний сума боргу Торгового дому перед КП «Міський водоканал» склала 36574,83 грн.

Наступним кроком у ході зведеного виконавчого провадження стало винесення Новокаховським відділом державної виконавчої служби 13 червня того ж 2016 року постанови про арешт коштів боржника, але це не принесло особливих успіхів. Тому юрист водоканалу Євген Терещенко і заступник начальника Новокаховського міського відділу державної виконавчої служби Ліана Краснопер виїхали за юридичною адресою боржника, описали та арештували його майно (кошти), про що винесено постанову від 30.06.2017р. В кабінеті бухгалтера було вилучено техніку, яка належить юридичній особі.

А 13 липня юрист і виконавець знову приїхали до торгового дому і застали Петра Цапка в його директорському кабінеті. Він так «зрадів» приїзду держвиконавця, що дозволив собі різні експресійні ненормативні слова на її адресу. Зазначимо: мова йде про молоду жінку, яка виконувала свої професійні обов’язки. Мало того, вилаявшись, Петро Іванович героїчно замкнув юриста і виконавця в кабінеті та пішов. Звісно, викликали поліцію.

Редакції «НК» відомо, що виклик про те, що на вул.Французькій не випускають з приміщення людей, зафіксовано у Новокаховскому ВП ГУНП. Кабінет відкрила завгосп підприємства, а після звільнення заступник начальника ВДВС Л.Краснопер склала ще одну постанову про опис та арешт майна (коштів) боржника.

Майно, яке знаходилося в кабінеті директора ДП ТД «Центральний» ВАТ «Славутич», було вилучено та передано зберігачу згідно ЗУ про «Виконавче провадження».

Кореспондент був присутній в кабінеті директора під час конфіскації майна і став свідком того, що там відбувалося. Факт насильницького «затримання» під ключем уповноважених службовців обурив редакцію, тому після публікації інформації про цей випадок ми маємо намір звернутися із запитом до правоохоронних органів з метою оцінки вчинків П.Цапко. Хотілося б, щоб в поліції пояснили, чи були такі дії підприємця порушенням прав людини, чи стався незначний інцидент, який не потребує подальшого розгляду.

Тому крапку в оповіді про цю справу ми не ставимо.

Лариса Голубєва

COMMENTS