Уроки доброти у школі №7

В школі №7 (директор Лілія Грішагіна) вступила до експериментальної роботи Всеукраїнського рівня на тему: «Психолого педагогічне забезпечення особистісно-зорієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в середньому загальноосвітньому навчальному закладі».

Кожного року Міжнародний Центр гуманної педагогіки пропонує вчителям долучитись до проведення уроків добра.  Тому вже традиційним для цього закладу  стало проведення таких заходів на початку березня.

7 березня Л. Кучма провела Урок Добра «Моя родина і я!»  в 3-А класі, на який були запрошені батьки учнів. На ньому школярі розширили своє уявлення про обов’язки в сім’ї, про шанобливе ставлення та повагу до батьків, людяність, доброту і щирість у родинних стосунках. До уроку учні приготували проекти «Моя сім’я», презентація яких зацікавила всіх присутніх. Творчі завдання: ребуси, загадки, прислів’я, вірші; інтерактивні вправи: малювання родинного герба, створення стежини добрих справ, мікрофон; спільні ігри: «Мою маму розпізнай…», «Будинок, білка, ремонт… » активізували діяльність учнів на уроці, викликали інтерес та позитивні емоції.

У 1-А класі  відбулась класна година «Твори добро і красу», яка мала на меті розширити уявлення учнів про поняття «доброта», акцентуючи увагу на прояві її як якості людини в повсякденному житті. В ході класної години дітям було запропоновано деякі ситуації,  з яких вони спільно шукали вихід, прочитали вірші П. Кобракова, Р.  Гамзатова «Бережіть друзів», виконували пісні.

Яскраві враження залишив урок «Краса людських вчинків» у 4-А класі, тема якого «В. О. Сухомлинський «Чому дідусь такий добрий сьогодні», вчитель Л.  Гриненко. На ньому велика увага приділялася вихованню поваги до батьків та інших членів сім’ї, бажанню їм допомогти.

Класні керівники 1-2-х класів провели серед учнів своїх класів конкурс малюнків «Робити добро – це прекрасно!», Метою якого було розвинути потребу робити добро, виховувати добродушне ставлення до оточуючих людей, розвивати самовираження в малюнках. Всі малюнки були виконані з великим старанням, найбільш цікаві роботи будуть представлені на шкільній виставці малюнків «Тут живе добро».

Тиждень став яскравою сторінкою у житті шкільної родини.

«Сподіваємося, що зерна доброти і творчості, посіяні у маленькі дитячі душі, згодом проростуть міцними паростками знань. – підсумували педагоги. –  Ми пишаємося нашими учнями, ми працюємо для них, ми віримо у них!».

 

COMMENTS