В гості до пожежників

В рамках тижня “Безпека життєдіяльності”, що триває з 6 до 10 листопада у Новій Каховці, учні ЗОШ №10 відвідують з екскурсією міську 17-у державну пожежно-рятувальну частину. У середу, 8 листопада, до вогнеборців  завітали учні  2-Б  класу (кл. кер. Лариса Циганкова).

Розповідь і демонстрація пожежного приладдя неабияк зацікавила дітей. Де ще вони зможуть побачити справжній «сріблястий» костюм пожежника, який витримує температуру розпеченого повітря до  600 градусів? Хлопці і дівчата навіть приміряли цей «скафандр» на себе. Також їм показали, яким приладдям облаштована пожежна машина. Т. в. начальника караулу, старший прапорщик Євген Дорожко розповів дітям про щоденну роботу пожежників, показав диспетчерський пульт, провів до  караульного приміщення, в кімнату, де,  пожежники відпочивають, коли виходять на чергування. Коли діти зайшли  всередину, то здивувалися: а де ж ліжка? Виявляється, вони тут відкидні.

Коли школярів провели на тренувальний стадіон, то захоплення в них викликало вміння пожежників за допомогою спеціальної драбини вилізти на 4 поверх за одну хвилину. Звичайно ж, така спритність гартовується фізичною підготовкою: спортивні заняття та тренування проходять в частині щодня. Та найбільшим враженням для дітлахів стало тренувальне випробування, під час якого вони побачили, як розкручується шланг, до якого потім подається вода для  гасіння пожежі. За 2-3 хвилини такої роботи пожежної машини виливається 2 300 літрів води.

Під час перебування в пожежній частині  дыти  дізналися ы про те, що працівники виїздять  не лише на пожежі, а виконують функції рятівників. «А для чого вам човен? А чому тут скутер? А для чого сокира?..»,  – таким запитанням від малечы  не було ліку.

Задовольнивши свою цікавість, згадавши правила пожежної безпеки та сфотографувавшись на  знадку  з екскурсоводом, другокласники вирушили додому, всерйоз замислившись над вибором майбутньої професії.

 

 

COMMENTS