В Новій Каховці почастішали випадки викрадення велосипедів

З кожним роком кількість велосипедистів на дорогах нашого міста росте, так само, як і зростає кількість крадіжок велосипедів. Це й не дивно, адже велосипед значно легше вкрасти, ніж, скажімо, мобільний телефон. А їх продажна ціна в ломбарді або на ринку приблизно однакова.

Крадіжка велосипедаЯк стало відомо кореспонденту NK Online.tv, тільки за останню добу до чергової частини Новокаховського відділу поліції звернулося двоє мешканців міста, у яких викрали їхніх “сталевих коней”. Перший випадок стався біля міської поліклініки, де у літньої жінки в першій половині дня поцупили велосипед марки “Сатурн” блакитного кольору, а другий – біля міськвиконкому, де у чоловіка вкрали велосипед марки “Оптіма” чорного кольору.

І це, повторюємо, далеко не перші випадки, особливо щодо району поліклініки і лікарні.  Популярністю у велокрадіїв користуються різні велосипеди: і хороші брендові моделі, і підліткові “байки”, і навіть старі безіменні.

В країні, на жаль, єдиної статистики щодо крадіжок «сталевих коней» не існує, але у великих містах рахунок йде на десятки штук на місяць, і передумов до зниження цієї цифри не спостерігається. Так що проблема захисту велосипеда від угону залишається вкрай гострою.

Як завжди, у випадку системних викрадень, наша редакція дає свої рекомендації щодо запобігання неприємностей, які можуть виникнути у кожного велолюбителя.

Як захистити велосипед від крадіжки?

Спочатку вам необхідно засвоїти одну просту істину: ваш велосипед, крім вас і велокрадія – нікому не потрібен. Не слід повністю покладатися ні на охорону, ні на випадкових перехожих і, навіть, на захистні замки. У випадку викрадення вашого велосипеда тільки ви один будете винні в події. Недогледіли.

Що стосується відеокамер спостереження, то вони лише створюють небезпечну ілюзію захищеності. Велокрадію досить одягнути на голову сірий капюшон і його ніхто ніколи не впізнає.

Зберігання велосипеда

Перш за все, відмовтеся від ідеї зберігати свій велосипед в наступних місцях:

– на сходовому майданчику;
– у загальному коридорі;
– у підвалі;
– на підземній парковці;
– в будь-якому іншому подібному місці з відносно вільним доступом сторонніх людей (в т. ч. сусідів і співробітників по роботі).

Як показує практика, найчастіше велосипеди крадуть саме з таких місць загального користування. Троси і велозамки, якими ви пристібаєте велосипед – легко перекушуються, а двері, що перекривають доступ стороннім, наприклад, в загальний коридор – злітають з петель від одного удару ногою. І навіть якщо коридор закрито броньованими дверима, де гарантія, що п’яні знайомі ваших сусідів години в три ночі не «позичать» покататися ваш байк, а потім «забудуть» його повернути? Правильно, немає такої гарантії.

Велосипед слід зберігати тільки в квартирі (приватному будинку). Інших варіантів не існує. Ах, у вас є гараж? Ну попитайте своїх сусідів по гаражному кооперативу, попитайте. Вони вам із задоволенням розкажуть, що для проникнення всередину гаража не обов’язково ламати двері, можна просто розібрати дах або цегляну стіну гаража. Прецеденти відомі.

Паркування велосипеда

Захист велосипеда від крадіжкиПрипаркувавши велосипед в людному місці, з високим ступенем ризику угону:

– ніколи не залишайте його поза зоною прямої видимості без нагляду;
– не відходьте від велосипеда далі, ніж на кілька метрів.

Якщо вам все ж необхідно відійти (наприклад, в туалет), грамотно пристебніть велосипед хорошим U-подібним замком або ланцюгом за непорушний об’єкт, скиньте передачі на 1-1 і зверніть на ваш байк увагу охоронця. І пам’ятайте: чим швидше повернетеся, тим більше ймовірність застати свій велосипед в цілості й схоронності.

Ніколи не давайте кататися на своєму велосипеді незнайомим або малознайомим людям. Як кажуть, «дружба дружбою, а тютюнець – у кожного свій». Повірте, навіть добрий друг дитинства, якого ви не бачили років п’ять-вісім, міг за цей час стати зовсім іншою людиною.

На перший погляд здається, що захист велосипеда від крадіжки – справа складна і клопітка. Але це не так. Пройде зовсім небагато часу і виконання всіх вищенаведених рекомендацій стане для вас нормальною практикою.

Маємо надію, що нашим читачам ці поради стануть в пригоді.

COMMENTS