В українські порти зайдуть світові портові оператори, Херсон та Ольвія готуються до концесії

Реформа морської галузі просувається із деякими труднощами. Про це розповів Міністр інфраструктури Володимир Омелян в інтерв’ю Обозревателю.

Aviation Biofuels Memorandum of Understanding Signing Ceremony, January 26, 2017

U.S. Embassy Kyiv Ukraine / www.flickr.com

“Що вже зроблено. Ми розробили нову методику справляння портових тарифів і зборів з компонентою компенсації інвестицій приватним компаніям. Я хочу, щоб вона була обговорена з бізнесом наприкінці серпня, і ми готові запускати її на розгляд уряду. Там буде багато цікавих речей в бік здешевлення портових тарифів та зборів, скорочення їхньої кількості, спрощення їх сплати.

Ми змогли призначити нового керівника Адміністрації морських портів, за що теж розгорнувся такий собі Перл-Гарбор. Ми зараз розпочали процес корпоратизації, він йде поволі, але він відбувається. Ми на стадіі внесення в Кабінет Міністрів положення про морську адміністрацію. І я сподіваюся, що ми зможемо відстояти, починаючи з наступного бюджетного року, позицію, що державні підприємства відраховують не 75% від свого доходу в держбюджет, а 50%. Це буде суттєве полегшення для галузі.

Також ми зараз працюємо над залученням великих стратегів – це компанія №1 у світі, світовий портовий оператор Hutchison Ports і компанія №3 у світі – DP World. Вони повинні зайти в два наші найбільші порти – поки що на умовах оренди, потім з переходом на концесію. Спільно з ЄБРР готуємо концесію менших морських портів, таких як Херсон і Ольвія,” – заявив Володимир Омелян.

COMMENTS