Відбір ЧС-2018: Збірна України здобула суперважливу перемогу над Косово

Збірна України на нейтральному полі здолала збірну Косово, повідомляє сайт “Знай.Спорт“.

Збірну України в албанському Шкодері зустріла шалена злива, яка і супроводжувала матч відбору до ЧС-2018 проти збірної Косово. Андрій Шевченко виставив у стартовому складі чотирьох гравців київського Динамо, а Марлос залишився у запасі.

Перша небезпека біля воріт номінальних господарів виникла на 9-й хвилині. Після подачі від Дениса Гармаша трохи забракло зросту Артему Кравцю. За п’ять хвилин Євген Коноплянка змістився з флангу в центр та перевірив голкіпера косоварів. Самір Уйкані без проблем відбив удар української 10-ки.

Збірна Косово відповіла сольним проходом від Ціліни, в якого не вийшов акцентований удар. Гарна розминка для Андрія П’ятова.

Ще один напівмомент виник біля воріт Саміра Уйкані після серії рикошетів. М’яч відлетів до Гармаша, проте плеймейкеру збірної України забракло реакції, аби зробити акцентований удар. А потім була стійка від Коноплянки та супермомент Кравця. Євген знову змістився з лівого флангу в центр з подальшим гарматним ударом – голкіпер перевів м’яч кінчиками пальців у стійку. М’яч відлетів до Артема Кравця, який не зреагував належним чином і запустив м’яч значно вище поперечини з декількох метрів.

У першому таймі не йшла гра у Андрія Ярмоленка. Атаки збірної України конструювались переважно через фланг Матвієнко-Коноплянка.

При виході в атаку Ярмоленко втратив м’яч на власній половині поля, а косовари вибігли у потенційно небезпечну контратаку, проте удару від Мурікі забракло точності.

У перерві Шевченко зняв Кравця, в якого явно не пішла гра. На поле вийшов новоспечений українець – Марлос, а команда перелаштувалась на схему з так званою прихованою дев’яткою. На вістрі атаки раз-по-раз опинялись Гармаш або ж Ярмоленко.

Марлос більше грав у глибині поля та конструював атаки України. На 60-й хвилині після подачі Коноплянки у боротьбі з Гармашем захисник Косово зрізав м’яч у власні ворота – 0:1.

Підопічні Шевченка не відійшли від своєї моделі гри та намагались створювати небезпеку біля воріт суперника, застосовуючи короткий та середній пас. Проте другий гол прийшов після стандарту. Коноплянка виконав подачу на дальню стійку. М’яч підібрав Олександр Караваєв, який навісив на лінію воротарського майданчика, Степаненко скинув головою на Ярмоленка, який вколотив м’яч у сітку воріт – 0:2.

Таким чином, збірна України перемогла Косово та посперечається за путівку на Чемпіонат світу у останньому матчі відбіркового циклу проти Хорватії.