Однією із найважливіших вимог В.О. Сухомлинського до педагогів є потреба пізнати дитину, цей «ніжний паросток, який стане могутнім деревом», цей «цілий світ, неповторний і своєрідний».

28 листопада в ДНЗ яслах-садку №8 «Черемушки» Новокаховської міської ради (завідувач Тихонова З. М.) було   проведено педраду на тему: «Мистецтво виховання дошкільнят за В. Сухомлинським на засадах гуманної педагогіки» в  рамках дослідно-експериментальної  роботи Всеукраїнського рівня з проблеми «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в дошкільному навчальному закладі» та обласної науково-методичної проблеми.

Дана педрада  розроблена та проведена  у формі методичної панорами з блочно-інформаційними розділами. Цікаво та змістовно  проведено інформаційний блок, в якому було розкрито питання «Педагогічна і батьківська мудрість виховання – духовне надбання дітей».

Найактивніше проявили себе педагоги під час  інтерактивного блоку з цікавими вправами, які дали змогу вихователям на прикладі педагогічних ситуацій проаналізувати типові помилки педагогів, правильно оцінювати  вчинки інших людей та власні. Вихователі підгрупами творчо склали «Поради батькам» і «Поради вихователям» та  порівняли їх  за гуманістичними ідеями  Сухомлинського. Педагоги відзначили важливість питання  проблемного блоку, де завідувач Тихонова З. М. розкрила тему «Проблеми сімейного виховання» з активною дискусією присутніх. Заслуговує на увагу правознавчий блок, завдяки якому  висвітлені питання «Права та обов’язки дітей і батьків у сім’ї» та визначені види авторитету в родині практичним психологом Нікуліною Т. В.

Наприкінці педагогічної ради відбувся блок ідей та підсумків, який допоміг  вирішити наступні кроки в цьому напрямку. Всі присутні педагоги були ознайомлені з виставкою робіт за спадщиною В. О. Сухомлинського «Творимо з мамою, творимо з татом, творимо в нашім дитячім садку».

Проведена педрада сприяла розумінню сутності і змісту головних ідей гуманістичної педагогіки В. О. Сухомлинського. Серед різноманіття педагогічної проблематики педагога чи не найголовнішим є «творення людини», проектування щасливої долі.    

 

                                                            Столяр Н. П., вихователь-методист