Вікенд новокаховскіх спелеологів в Одеських катакомбах

Щорічно в останні вихідні березня в Одеських катакомбах проводяться змагання з підземного орієнтування і топографічної зйомки. В останні роки змагання перейшли в «дитячий» формат, тобто проводяться серед дітей і підлітків в різних вікових групах. Дорослі можуть прийняти в змаганнях участь «поза заліком», заради свого власного інтересу.

Цього року традиційні XXVII дитячі змагання в Одеських катакомбах проводилися з 30 березня по 01 квітня у с. Іллінка Біляєвського району Одеської області.

Нову Каховку на змаганнях представляли вихованці Центру спорту, туризму та екскурсій «Данапріс» Новокаховської міської ради (в.о. директора Л. Нікітіна) гуртка «Спелеотуризм» під керівництвом керівників гуртків Галини Перехресної  та Владислава Шатохіна.

У змаганнях брали  участь команди з двох чоловік, які розподілялися на три вікові групи (від чотирьох до восьми років, від дев’яти до чотирнадцяти і від п’ятнадцяти до вісімнадцяти).

Для команд наймолодшій категорії (Новачки) було організовано два етапи, пов’язані з орієнтуванням по карті в нескладному районі – «Огляд району» та «Орієнтування по двохлінійній карті».

Для середньої вікової групи (Бувалі) – чотири етапи, що включали орієнтування по картах різної складності, топографічну зйомку та прив’язку підземного району до карти – «Орієнтування по двохлінійній карті», «Орієнтування по однолінійній карті», «Огляд району», «Топографічна зйомка».

Учасникам старшої вікової групи (Юніори) дісталася ускладнена версія топографічної зйомки і орієнтування без карти – «Орієнтування по двохлінійній карті», «Орієнтування по однолінійній карті», «Лабіринт», «Топографічна зйомка».

До початку змагань усі бажаючім було надано можливість потренуватися в орієнтуванні і топографічній зйомці.

За результатами змагань у групі «Бувалі» двійка Тичиніна Світлана (ЗОШ № 10, 7 клас) та Дорош Іван (СЗОШ № 8, 8 клас) посіли ІІ місце, двійка Рожко Данило (НКПК ОНПУ, гр. 14171) та Чертков Едем (ЗОШ № 10, 5 клас) – ІІІ місце.

Особливо хочеться відмітити маму Світлани Тичиніної – Олесю, яка не тільки мала мужність спуститися з нами під землю та розділити всі труднощі підземного побуту з учасниками команд, прикрасивши своєю присутністю сурові будні спелеологів, але й в парі із Шатохіним Владиславом взяла участь у всіх видах змагань у старшій віковій групі Юніори «поза заліком». Якби ця двійка виступала у заліку, за результатами вони б посіли одно з призових місць.

Взагалі, змагання пройшли дуже цікаво, окрім основної змагальної програми, організаторами було проведено розважальні конкурси. Дуже сподобався учасникам музичний конкурс – потрібно було вгадувати пісні, мелодії яких грав на баяні підземний баяніст. В цьому конкурсі кращими було признано наших гуртківців – Дороша Івана та Тичиніну Світлану. Справжній фурор серед дітей справив  конкурс «Орієнтування наосліп» або «Кріт». За умовами конкурсу,  команди на старті здавали всі ліхтарі суддям, орієнтуватися потрібно було взявшись за руки, торкаючись стін (на дотик). Вздовж лабіринту були розвішані маленькі неонові «світлячки». Необхідно було виконати два завдання – знайти ставок та перерахувати рибок та знайти гніздо з пташками, які були оснащені звуковим сигналом (щебетання).

Після змагань організатори всіх запросили відвідати археологічний музей с. Іллінка, де, також, дізналися багато цікавих фактів.

Всі учасники отримали призи, але головне надбання – це незабутні враження та набутий досвід. Велика подяка всім учасникам та організаторам. Чекаємо наступних змагань під землею.

 Керівник команди Галина Перехресна

COMMENTS