Виконкомівська бібліотека ліквідується

Незабаром у виконавчому комітеті на один структурний підрозділ стане менше. Мова про бібліотеку суспільно-політичної літератури. Відповідне рішення «Про затвердження структури Новокаховської міської ради та її виконавчих органів» було ухвалене наприкінці травня під час 30-ї сесії.

– Книгозбірня нині не користується попитом, її просто-напросто не відвідують. На території міськради діє 14 бібліотек. Фонд буде розформований між цими закладами, – прокоментував міський голова. – Періодика як виписувалася, так і буде виписуватися. А щодо приміщення, то нам давно треба мати стабільно працююче для окружної виборчої комісії. По-друге, це буде ще одна зала засідань. Наприклад, для громадських організацій, які часто хочуть зібратися, а належного місця для цього немає. Ця структура віджила своє. І ще багато чого нам треба міняти, в тому числі і в організації роботи інших відділів. Але необґрунтовані рішення ми не прийматимемо, лише на підставі вивчення досвіду інших міст, аналізу, зваживши усі «за» та «проти». Дане рішення обговорювалося років 5-6, прийняте не вчора.

Бібліотекар Наталія Сергєєва розповіла, що заклад з’явився у місті ще у 1958-у році, його вдалося зберегти впродовж 25 років незалежності в той час, як в усій країні подібні зникли. Тут відбувалось чимало заходів, в тому числі і для дітей, зокрема виставок, приурочених до тих чи інших дат, літературних вечорів, які проводились спільно з музеєм ім. А.Бахути тощо. За словами Наталії Олександрівни, частина фонду, зокрема, яка стосується історії міста, буде передана до музею.

…Час не стоїть на місці: колись бібліотека виїхала з Палацу культури, тепер у старій частині міста ліквідується виконкомівська бібліотека, адже поступово замість книжки ми переходимо на різноманітні гаджети – носії інформації. І це добре, але все рівно трішечки сумно.

COMMENTS