Вийшло так, що наші ДМС та різні рішали непогано підзаробили на кримчанах, які у паніці від введення біометричного контролю зробили собі українські біометричні паспорти для виїзду за кордон, повідомляє видання “Вгору“.

Як херсонські чиновники і рішали заробляли на кримчанах

Особисто знаю таких кримчан. Декого встиг переконати не робити дурниць, але потік був і продовжується.

Фішка в тому, що більшість із панікерів роблять українську біометрику саме для перетину адмінмежі з Кримом, а не для безвізових поїздок у ЄС. Вони не розуміють, що Україна не визнає анексію, а тому пропускатиме їх за дійсними українськими паспортами, бо вони громадяни України. Ще кажуть, що “Росія відбере наші старі українські паспорти, тому краще перестрахуватися”. Стоп, кажу я, ну припустимо до кожного зайдуть у дім і заберуть старий паспорт. А що їм завадить забрати й новий?

Тобто спочатку вони рвали українські документи і раділи, що “помруть в Росії” (ну да, жити там ще той челендж), а тепер масово роблять наші паспорти. Така ж історія з документами для моряків. Теж маю приклад. Людина приїздить оновлювати паспорт, бо з кримським російським паспортом не беруть на закордонні судна.

Схема така. У Криму збирають групу людей, які хочуть зробити біометрику. Люди платять одну суму, в яку входить дорога і оформлення документів. Роблять за пару днів. Поки всі інші чекають місяцями. Ціна приблизно утричі вища за звичайну процедуру. Можна їхати самому. Але так дорожче. 

Ivan Antypenko