Її життя – справжній урок мужності. У Таврійську вшанували пам’ять в’язнів фашистських концтаборів

11 квітня за рішенням Організації Об’єднаних Націй відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей – це справжні уроки мужності для молодого покоління

Фашистське пекло не  оминуло  таврійчан. Мешканка  Таврійська  Марія Григорівна Мезенцева пройшла  горнило  концтабору  у німецькому  місті Кассель . Учасники гуртка  юних музеєзнавців та учні 10-А класу ЗОШ №7 ( директор Лілія Грішагіна)   привітали з цим  визначним  днем Марію Григорівну квітами  та добрими  словами.

На заході були присутні представники Таврійської міської  ради –  секретар  Андрій Хахалев, керуюча справами  Лариса Бондар та спеціаліст внутрішньої політики Жанна  Климова, а також   волонтер Сергій Сірик.

Захід організували директор музею Наталія Малинова та голова ради ветеранів Таврійська  Надія Чабан. Діти   були вражені  долею цієї  літньої жінки, що не тільки змогла вижити у  фашистському  концтаборі, а й зустріла там кохання свого життя, чоловіка а Михайла ТихоновичаМезенцев, з яким прожили, підтримуючи один одного, 67 років.

Жорстокі випробовування випали на долю мужньої жінки і в мирному житті. Від хвороби  померла донька Валентина, у  2013 році   пішов з життя  Михайло Тихонович.

Та син Анатолій, діти, внуки  і правнуки   не забувають   Марію  Григорівну. А вона  з  трепетом  торкається   старих  світлин, де   всі  разом. Бо в її  люблячому  серці    вони завжди  поряд з нею…

 

COMMENTS