Завдяки освітньому закону діти з нацменшин зможуть успішно здавати ЗНО

Під час брифінгу за підсумками зустрічі з представниками 11 країн, Ради Європи, ОБСЄ і Європейської комісії стосовно “мовної” статті закону “Про освіту” міністр освіти та науки Лілія Гриневич наголосила, що новим законом про освіту права дітей з національних меншин тільки розширюються, тому що їм забезпечується можливість вступати в українські виші, де навчання проводиться державною мовою. Про це повідомляє Укрінформ.

Практика викладання всіх предметів мовою національних меншин призвела до того, що випускники таких шкіл не можуть здати ЗНО з української мови.

За даними Українського центру оцінювання якості освіти, у 2016 році понад 36% випускників Закарпаття здали зовнішнє незалежне оцінювання з української мови з результатом від 1 до 3 балів за 12-бальною шкалою. При цьому найгірші результати ЗНО з української мови в 2016 році отримали випускники з Берегівського району, де компактно проживає угорська громада: 75% випускників отримали від 1 до 3 балів за 12-бальною шкалою.

Загалом же у 2016 році 60,1% школярів, що належать до угорської та румунської меншини і, відповідно, складали ЗНО з математики та історії України однією із цих мов, взагалі не подолали поріг склав/не склав.

COMMENTS