Заяви представників угорської і румунської делегації іноді виглядали як приховані територіальні претензії до України – Геращенко

Електронне жеребкування вибрало на дебатах в ПАРЄ в основному угорських і румунських доповідачів, а з української делегації виступили лише Костянтин Усов, Володимир Ар’єв та Борислав Береза. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила Ірина Геращенко.

Зокрема, депутатка зазначила: “Насправді, будь -які труднощі роблять нас сильнішими. І сьогодні наша , українська делегація в ПАРЄ єдина і монолітна, що дуже і дуже важливо наззовні.

Обговорення резолюції по закону про освіту було дуже емоційним і маніпулятивним. На жаль, електронне жеребкування вибрало на дебатах в основному угорських і румунських доповідачів, а з української делегації виступили лише Костянтин Усов Volodymyr Ariev, Борислав Береза . Я планувала у виступі зосередитися на ключовому праві кожної людини- праві на освіту. Українська освіта має бути сучасною і конкурентною, бо досі наші школи працювали за радянською освітньою системою. І всі українські діти, чи вони навчаються в найпрестижніших школах Києва, чи в крихітних сільських школах Центральної і Західної України, мають ОДНАКОВЕ право на якісну освіту, яка дасть ім шанс вступити до найкращих українських вузів. Освітній закон дає право дітям навчатися в садочках і початковій школі материнською мовою, але потім , в середній школі, навчання державною робить дітей більш конкурентними, дає шанс вступити до вузів і потім отримати роботу на держслужбі, де потрібно знати державну мову.

Агресивні заяви деяких представників угорської і румунської делегації взагалі іноді виглядали як приховані територіальні претензії до України і це неприпустимо. Також їх риторика носить передвиборчий характер і направлена на мобілізацію власного електорату, аби показати, що румунські й угорські політики борються за своїх співвітчизників в усіх куточках світу. Це нечесно використовувати внутрішні електоральні теми для погіршення взаємин з найближчими сусідами.”

Ми ж залишаємося відкритими до діалогу, ми готові обговорювати будь- які наші закони, бо вони європейські. І ми чекаємо транспарентності – аби й українська діаспора в сусідніх країнах але право на вивчення української. І ще – в цій дискусії і в своїх поправках румунські і угорські колеги, по суті, перекреслюють право українських дітей ( етнічних румунів і угорців) вивчити українську, бути більш конкурентними і мати рівні шанси на вищу освіту…. Прикро, бо це не працює на інтереси дітей. Це працює на інтереси дорослих дядь і тьоть політиків з сусідніх країн…”

Ірина Геращенко підсумувала: “Ми вчимося бути єдиною країною і захищати нашу територію, суверенітет і атрибути держави, зокрема, мову . Це важливі уроки, які роблять нас більш монолітними. Ми захищатимемо право всіх без виключення українських дітей на якісну освіту. А ще- ми маємо так само жорстко захищати наззовні українську діаспору, її права.”

За словами парламентарки, резолюція, прийнята за ініціативи угорської і румунської делегації, має подвійні стандарти.

“Нам вдалося збити майже всі найодіозніші поправки, на жаль не всі. Чекаємо висновки Венеціанської комісії і працюємо далі, над реформуванням країни і над посиленням нашої єдності. Всередині країни і наззовні,” – повідомила пані Геращенко.

COMMENTS