Зекономлену субсидію – грошима

Кабінет міністрів 26 квітня вирішив провести цьогоріч монетизацію частини зекономлених субсидій.

Як розповіла начальник управління праці та соціального захисту населення Олена Стоянчук, цей урядовий проект, ініційований прем’єр-міністром В.Гройсманом, передбачає грошову виплату енергоощадним родинам – еквівалент вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. Звичайно, зазначила Олена Михайлівна, це небагато, але те, що дозволяє Державний бюджет.

Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, аби отримати гроші, необхідно з 1 липня до 1 вересня подати заяву в управління соцзахисту населення, на підставі якої виплачуватиметься винагорода за енергоефективність.

Економію кожен отримувач субсидії може відслідкувати у своїй платіжці або звернутись до постачальника газу чи електроенергії, якщо ресурс використовується для опалення.

Відкриття рахунку в банку, вибір уповноваженої банківської установи, через які виплачуються соціальна допомога та пенсії, – все це робиться субсидіантом самостійно на власний розсуд. На момент подачі заяви рахунок в банку вже треба відкрити.

P.S. Заборгованість держави перед постачальниками комунальних послуг, що обслуговують новокаховчан, на 1 травня склала 72 млн. грн. Заплановане міськрада витратила ще в лютому. Постачальники не можуть в повному обсязі розрахуватись зі своїми працівниками за роботу, сплатити податки тощо, вимушені віддавати кошти на пені та штрафи. Особливо потерпають ОСББ: чим більше серед співвласників субсидіантів, тим гірше усім сусідам.

COMMENTS