1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні це також і День ветерана.

Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року. Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року №1135/2004 Україна 1 жовтня відзначає і День ветерана.

Цей день – це привід для роздумів щодо взаємозв’язку поколінь. Ми можемо лише здогадуватися, скільки випробувань, болю і втрат випало на долю ветеранів і людей похилого віку, скільки довелося вам пережити і при цьому зберегти гідність, віру, любов, які ви пронесли через все своє життя. Але найбільше багатство літніх людей — їх досвід, мудрість, вміння.

Безмежна вдячність вам, дорогі представники старшого покоління, за безцінні знання та слушні поради, за готовність підтримати і допомогти, за гідний приклад для наслідування.

Володимир Коваленко, міський голова