12 фактів про Україну, які повинен знати кожен

Україна унікальна і неповторна. Це знає кожен. Та чи впевнені ви, що знаєте про нашу Батьківщину все? Ніколи не пізно дізнатися більше й утвердитись в любові до рідної землі.

Про цікаві факти з української історії, про ресурси, винаходи, мову, культуру й вплив українців на планету та їх роль у світі ми розповідатимемо в рубриці “Знайомтесь: Україна!” Повірте, нам є чим пишатись.

А ось і перших 12 фактів, які вразять вас:

1. Україна найбільша за площею країна з тих, чия територія повністю лежить у Європі (603 628 км²). Площа України більша, ніж площа Великобританії, Австрії, Бельгії, Данії, Португалії і Швейцарії разом узятих.

2. Олешківські піски добре видно з космосу. Це найбільша пустеля Європи, площа якої становить понад 160 тисяч гектарів. Піски розкинулися на території кількох районів Херсонської області. Олешківська пустеля є домом для найбільшої в світі популяції тушканчика-емуранчика.

3. Між мальовничих Карпат, у містечку Рахів, що на Закарпатті, знаходиться географічний центр Європи.

4. На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні грунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю. Під час Другої Світової війни німці вивозили український чорнозем у вантажних вагонах.

5. В Україні найбільші в світі запаси марганцевої руди – 2,3 мільярда тон або близько 11% від всього світового запасу.

6. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю загалом (після Мамонтової печери в США) знаходиться на Поділлі та має назву “Оптимістична”.

7. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України належить до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень.

8. На мовному конкурсі в Італії українську визнали другою за мелодійністю мовою світу (після італійської). На конкурсі, який пройшов у Парижі в 1934 році, українська мова разом з французькою та перською увійшла в трійку найкрасивіших мов у світі. Зокрема, оцінювалися такі критерії, як фонетика, лексика, фразеологія й будова речення. Українська мова є однією з найпоширеніших, за кількістю носіїв займає 26-те місце в світі.

9. Найбільших та найвпливовіших чоловічих монастирів, що іменуються Лаврами, у всьому світі є лише дванадцять (різних конфесій). Чотири з них знаходяться в Україні. Це православні Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра в Києві, що отримала цей статус ще у 1598 році, Свято-Успенська Лавра в місті Почаїв і Святогірська Свято-Успенська Лавра на Донеччині та греко-католицька Свято-Успенська Унівська Лавра Студійського уставу на Львівщині.

10. Статуя Батьківщина-Мати у Києві в 2 рази вища за статую Свободи в Нью-Йорку та монумент Христа-Спасителя у Ріо-де-Жанейро.

11. Станція метро “Арсенальна” у Києві – найглибша в Україні і до недавна була найглибшою в світі (105 метрів під землею). Станцію побудували однією із перших, у 1960-му році, у безпосередній близькості від будівлі парламенту.

12. Світ підкорює небо та космос завдяки українцям. Найбільший у світі літак АН-225 “Мрія” та найпотужніший АН-124 “Руслан” виготовляють в Україні. А Дніпропетровський «Південмаш» виробляє найекологічніші ракетоносії у світі. За їх допомогою у космос відправляють комерційні вантажі у рамках міжнародного проекту «Морський старт».