Час минув: чому Британія відмовилася визнавати Голодомор геноцидом?

Влада Великої Британії відмовилася підтримати Україну в питанні визнання Голодомору геноцидом. Про це повідомляє сайт uk.etcetera.media з посиланням на сторінку в Фейсбуці Посольство України в Лондоні.

ФАКТ. Депутат від правлячої Консервативної партії Полін Латам ініціювала парламентські слухання з питання визначення правового статусу Голодомору 1932-1933 років.

В результаті Міністерство закордонних справ Великобританії повідомило, що уряд вирішив не міняти свою позицію, згідно з якою термін “геноцид” Лондон офіційно застосовує до злочинів в Сребрениці, Руанді, а також щодо Голокосту.

ПРИЧИНА. Влада Великобританії відзначає, що відмова у визнанні Голодомору геноцидом пов’язана з датою трагічних подій.

“Голодомор стався до прийняття Конвенції ООН про геноцид 1948 року, що визначила геноцид як концепцію міжнародного права, а міжнародне право не можна застосовувати ретроспективно”, – наголошується в урядовому роз’ясненні, яке цитує українське посольство.

При цьому для Голокосту зроблено виняток, оскільки на його базі була підготовлена ​​Конвенція ООН.
У диппредставництві України в Лондоні вважають, що Британія могла б піти на політичний крок і підтримати позицію Києва.

ДО РЕЧІ. Президент Петро Порошенко 25 листопада виступив з ініціативою ввести відповідальність за невизнання Голодомору геноцидом. За його словами, Верховна Рада повинна прийняти відповідний закон.