За 9 місяців на підприємствах Нової Каховки 3 працівники загинули від нещасних випадків

Як нам повідомив  страховий експерт з охорони праці В.Овчінкін, за 9 місяців 2018 року до Новокаховського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування надійшло від страхувальників, що зареєстровані у відділенні, 7 повідомлень про нещасні випадки (6 – за аналогічний період 2017 року), у т.ч. 3 – зі смертельними наслідками.  

За результатами розслідування визнано 5 нещасних випадків, що пов’язані з виробництвом, у т.ч. 2 – зі смертельним наслідком, 1 – не пов’язаний з виробництвом та 1 знаходиться у стадії розслідування.

Нещасні випадки, пов’язані з виробництвом, у 2018 року зареєстровані у КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста Нова Каховка», ПП «АРМ-АГРО» (смертельний),  ТОВ «Завод крупних електричних машин», ясла-садок №5, ТОВ «Каховрефтранс» (смертельний).

Також два нещасних випадки сталися на підприємствах, що розташовані на території Новокаховської міської ради, але зареєстровані у інших областях України: ТОВ «ЕНЕРДЖИ ПРОДАКТ» (смертельний) та виробничий підрозділ «Каховська дистанція колії».

Всі нещасні випадки були розслідувані комісіями, встановлені обставини та причини.

Коротко про нещасні випадки за 9 місяців 2018 року:

  1. 01 березня 2018 року сімейний лікар при обслуговувані пацієнтів на дому направлялась на виклик. Внаслідок ожеледиці вона послизнулась, впала та травмувала праву ногу. Причина – особиста необережність постраждалої.
  2. 02 квітня 2018 року, зробивши огляд електричного обладнання, електромонтер ТОВ «Олеся» вийшов на вулицю покурити. В цей час йому погіршало, він знепритомнів.  Прибувши на місце події, бригада швидкої допомоги почала проводити реанімаційні заходи, після чого лікар констатував смерть електромонтера внаслідок ішемічної хвороби серця. Причина – незадовільний стан здоров’я.
  3. 28 листопада 2017 року овочівник ПП «АРМ-АГРО» внаслідок отруєння окисом вуглецю втратила свідомість та померла в приміщенні санітарної кімнати. Причина – недосконалість засобів виробництва.
  4. 06 травня 2018 року черговий по переїзду Каховської дистанції колії, знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, виходив з приміщення переїзного посту, оступився в дверному отворі та впав на відкриту веранду з бетонною підлогою. При падінні вдарився головою о бетонну плиту підлоги відкритої веранди та отримав закриту черепно-мозкову травму. Причина – алкогольне сп’яніння.
  5. 05.2018 року токар ТОВ «ЕНЕРДЖИ ПРОДАКТ», знаходячись на робочому місці, почув себе зле та впав на підлогу. Працівники, що працювали поруч,  допомогли йому підвестися і сісти  на лаву біля вікна, при цьому вони відчули від нього різкий запах алкоголю. Після деякого часу на приватному транспортному засобі постраждалого відвезли до лікарні, де він на шостий день помер. Причина – алкогольне сп’яніння, незадовільний стан здоров’я.
  6. 30 травня 2018 року випробувач електричних машин ТОВ «Завод крупних електричних машин», знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, почав спускатись в технологічний отвір по дерев’яній драбині без страховки, в наслідок чого драбина зсунулася. Не втримавшись працівник впав та отримав забиту рану голови та забій правого плечового суглобу. Причина – алкогольне сп’яніння, невиконання вимог інструкції з охорони праці, невиконання посадових інструкцій.
  7. 19 червня 2018 року водій автотранспортних засобів ПАТ «Новокаховський завод плавлених сирів» внаслідок дорожньо-транспортної пригоди отримав тяжкі травми: перелом черепа, забій головного мозку, забій серця, травматичний шок. Ведеться розслідування.
  8. 17 липня 2018 року завідувач господарством ясла-садка, проходячи по коридору, де проводились ремонтні роботи, наступила ногою у відкритий отвір підлоги, внаслідок чого отримала розтягнення зв’язок лівої ступні. Причина – особиста необережність потерпілої.
  9. 09 серпня 2018 року водій автотранспортних засобів ТОВ «Каховрефтранс», знаходячись у відрядженні, при виконанні навантажувальних робіт був придавлений автонавантажувачем до причепа автомобіля, внаслідок чого помер у лікарні. Причина – невиконання вимог інструкції з охорони праці, невиконання посадових інструкцій.

Характерно, що у цьому році з 9-ти нещасних випадків на підприємствах, що розташовані на території  Новокаховської міської ради, 4 постраждалих (більше 40% від загальної кількості) знаходились у стані алкогольного сп’яніння.

Аналіз причин травматизму свідчить про те, що 7 нещасних випадки з 9 стали внаслідок невиконання вимог інструкцій з охорони праці, посадових обов’язків, 1 – внаслідок недосконалості засобів виробництва та 1 – внаслідок незадовільного стану здоров’я.

Все це ще раз говорить про недоліки під час навчання працівників безпечним прийомам праці, або його формальне проведення, порушення трудової і виробничої дисципліни, а результат – пошкоджене здоров’я, втрачене життя.