Українці скаржаться на ID-картки: чому це незручно

Пластикові паспорти додають клопоту з паперами – власники ID-карток змушені носити з собою стоси документів. Журналісти “Сегодня” з’ясовували, коли цивілізація дійде до всіх державних кабінетів.

Киянка Олександра Пуппа вийшла заміж, змінила прізвище, а заодно і паспорт. Замість паперового Олександра отримала пластиковий з чіпом – нового зразка. Втім, раділа жінка недовго, тому що зчитати з картки інформацію не змогли ні в банку, ні на пошті.

Доводиться носити папочку і паспорт, це в принципі дуже незручно, оскільки жіноча сумочка не призначена для такого формату. І якщо ти забув ці документи, фактично паспорт не дійсний“, – скаржиться Олександра.

А ось в Міграційній службі жодних проблем не вбачають. Зазначають, що ті державні установи, які можуть запросити особисту інформацію, обладнанням забезпечені. А на ID-картці персональні дані краще захищені.

“Якщо ця інформація нанесена на ID-картку, то показуючи свій документ з метою ідентифікації, особа автоматично повідомляє свою адресу проживання. Це абсолютно не потрібно, це може бути загрозою для особистої безпеки”, – каже речник Державної міграційної служби Сергій Гунько.

Натомість експерт центру політико-правових реформ пропонує розглянути як зразок європейську практику.

Потрібно повернути напис про місце проживання в графічному вигляді на саму картку, щоб будь-хто міг без спеціального обладнання і спеціальних пристроїв прочитати, де людина зареєстрована“, – зазначає заступник голови правління центру Віктор Тимощук.

Зараз ID-паспорти вже отримали майже мільйон українців. Такий документ є дійсним протягом 10 років. А ось вибирати між паперовим і пластиковим можуть тільки ті, хто вклеює фото. Решті доведеться носити з собою папірці, поки необхідне устаткування не закуплять.