14 грудня в Україні відзначається День ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС

Щорічно, 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме цього дня 1986 року було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС і учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. З цього часу ліквідатори називають цей день своїм святом.

Для приборкання найстрашнішого радіаційного лиха у світовій історії знадобилися колосальні ресурси. Проте вирішальними виявилися інтелект, жертовність і героїзм тисяч людей. Ми ніколи не забудемо подвиг тих, хто став на шляху ядерної загрози, – пожежників, військовослужбовців, учених, медиків, будівельників тощо.

Серед учасників ліквідації аварії на ЧАЕС були й новокаховчани. Сьогодні у нашому місті проживає 46 ліквідаторів І категорії, 69 ліквідаторів ІІ категорії, 18 ліквідаторів ІІІ категорії та 18 вдів ліквідаторів.

На управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради покладені обов’язки соціального захисту даної категорії громадян, зокрема, надання пільг та проведення соціальних виплат у межах фінансових можливостей. Виконання державних і місцевих програм тощо.

З обласного та місцевого бюджету виділяються кошти на забезпечення безплатними ліками за рецептами лікарів та на послуги з безкоштовного зубопротезування. У поточному році оздоровлено за направленнями на санаторно-курортне лікування 10 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, призначено та виплачено грошову компенсацію замість путівок для 6 осіб.

На жаль, у зв’язку зі складною ситуацією в державі питання фінансування чорнобильських програм залишається відкритим.

14 грудня ми по праву можемо назвати Днем героїв. Ми віддаємо шану всім тим, хто ціною власного здоров’я й життя захистив нас і увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. Низький Вам уклін за мужність і героїзм та силу духу, проявлені при подоланні наслідків аварії.

Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпної енергії, сімейного благополуччя, уваги держави і шани вдячних поколінь. Вічна пам’ять і шана тим, чиє життя обірвав смертоносний атом.

Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради