14 районів Херсонщини здійснюють оформлення біометричних паспортів

Пластиковые паспортаВідповідно до умов лібералізації візового режиму ЄС для України, з 1 січня 2015 року в державі  впроваджено  оформлення біометричних закордонних паспортів.

Вже на початку 2016 року в Україні розпочато процес документування громадян  «внутрішніми» паспортами європейського зразка у формі пластикової картки (ID- картка).

Міграційна служба Херсонщина разом зі всією Україною документує громадян біометричними паспортами. На сьогодні оформити закордонний паспорт, а також пластикову картку в Херсонській області можна в 14 територіальних підрозділах міграційної служби, а саме : в Суворовському, Комсомольському , Дніпровському районних відділах м. Херсона , Новотроїцькому, Цюрупинському, Генічеському, Каланчацькому, Чаплинському, Скадовському, Голопристанському, Великоолександрівському, Бериславському, Каховському, районних секторах та Новокаховському міському секторі.  Згодом всі райони будуть оснащені відповідним обладнанням.

Наразі ID- картка оформлюється лише громадянам, що досягли 16-річного віку та документуються паспортом громадянина України вперше.

Для оформлення пластикової картки 16-річні особи звертаються до територіальних підрозділів міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання .

Закордонний паспорт оформлюється з народження та незалежно від реєстрації місця проживання особи на всій території України. Тобто громадяни, незважаючи на своє місце проживання, мають змогу звернутися у будь-який зручний для них підрозділ міграційної служби, який здійснює оформлення закордонних паспортів, та отримати відповідну послугу.

Упродовж 2015 року на Херсонщині оформлено майже 60 тисяч закордонних паспортів.

З початку поточного року понад 400 шістнадцятилітніх херсонців оформили ID-картки.

                                                                                                                    

 Іоанна Євич, головний спеціаліст по зв’язкам з громадськістю та ЗМІ УДМС України в Херсонській