15 березня – Всесвітній день захисту прав споживачів

скачанные файлы Інспекція у справах захисту прав споживачів вітає всіх мешканців міста зі святом!

Бажаємо всім піднесеного настрою та невичерпного оптимізму в цей день – 15 березня. Хай поряд з Вами завжди будуть люди, яким можна довіряти, з якими можна впевнено йти в завтрашній день, нехай серед друзів і соратників лишаються ті, на кого можна покластися в тяжку хвилину.

 Ще в IV столітті до н.е. в стародавньому Херсонесі існував метрологічний нагляд, а наглядачі на ринках слідкували за торгівлею та захищали права споживачів. В Англії у 1200 році король карав за нечесну практику в торгівлі. В Росії засновником в певній мірі захисту прав споживачів вважається Петро І. В його Указі  “Про якість” від 11січня1723 року зазначається про наступне: “Повелеваю: хозяина Тульской фабрики Корнилу Белоглазова бить кнутом и сослать на работу в монастыри, понеже он, подлец, осмелился войску государства продать негодные пищали и фузеи. Старшину  Фрола Фукса бить кнутом и сослать на Азов, пусть не ставит клейма на плохие ружья»

Усі ми – споживачі, незалежно від віку, статі, освіти, соціального статусу та займаної посади, оскільки протягом життя споживаємо товари й послуги і платимо за них. Людина народжується – і вже стає споживачем медичних послуг, вмирає – ритуальних. Тому кожен повинен знати, на що має право і на що може розраховувати.

Зрештою, у статті 42 Конституції України зазначено: „Держава захищає права споживачів, здійснює контроль  за якістю і безпекою продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів».

Захист споживчих прав – це складова частина захисту прав людини. У державах із розвиненою економікою споживач здійснює керівну функцію на споживчому ринку. А це можливо лише за активної життєвої позиції кожного громадянина країни за підтримки з боку держави.

Якщо Вам потрібна розширена інформація, консультація з питань, які цікавлять або турбують з приводу порушення Ваших прав, звертайтесь до інспекції у справах захисту прав споживачів, також додаткова інформація є на офіційному сайті міста.

Сьогодні і завжди зичимо Вам високого рівня обслуговування, сподіваємось, що Вам завжди буде приємно відвідувати будь-які заклади, де на Вас завжди чекають та готові надати якісну консультацію, підтримку в обранні необхідної Вам речі чи послуги. Нехай завжди Вас радують цікавими пропозиціями,  акціями, знижками та подарунками, а у Вашій оселі панує  мир, затишок і піднесений настрій від приємних покупок.

 Антоніна Прокопенко, начальник інспекції у справах захисту прав споживачів