15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Ця пам’ятна дата приурочена до виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.

Після Другої світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: за десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців, з них загинули близько 4 тисячі, 72 українських воїни зникли безвісти. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, півтисячі жінок стали вдовами, 711 дітей – сиротами. Більше 8-ми тисяч українців отримали поранення, 6 тисяч залишилися інвалідами.

З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але ніщо не може викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, які брали участь у локальних війнах і збройних конфліктах, що точилися на територіях багатьох іноземних держав.

У цей скорботний день ми схиляємо голови перед вічною пам’яттю солдат, які не повернулися живими на рідну землю, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

Шановні воїни-інтернаціоналісти!

Ваша активна життєва позиція, вірність військовій присязі заслуговують на глибоку повагу. Ми вдячні вам за мужність і патріотизм, за стійкість та витримку.

Бажаю вам, міцного здоров’я і мирного неба, добра і злагоди вашим родинам, достатку і довголіття, аби жахіття війн більше ніколи не поверталися у наше мирне життя.

Володимир Коваленко, міський голова