15 травня у Херсоні вимагатимуть прийняття Виборчого Кодексу і скасування мажоритарки

Акція “НІ! Виборам за законом Януковича” відбудеться 15 травня у Херсоні, передає ПІК.

«До цього часу, незважаючи на всі обіцянки народних депутатів змінити закон про вибори…у нас діє той закон, який приймався ще при Вікторі Януковичу», – відзначив на прес-конференції у Кризовому медіа-центрі в Херсоні голова облорганізації КВУ Дементій Білий.

Як повідомив на прес-конференції координатор ГО “Центр UA” в Херсонській області Сергій Нікітенко, акція відбудеться 15 травня в усіх обласних центрах України, а 17 травня – у Києві.

Активісти та політики об’єднались навколо вимоги негайного ухвалення Виборчого кодексу 3112-1 в цілому та виступають проти старої системи виборів, повідомляють організатори.

«До акції, крім громадських організацій, долучаються партії. У Херсоні ми вже отримали підтвердження від партій «Батьківщина», «Свобода», Нацкорпус про те, що вони доєднаються до нашої акції. Ми закликаємо всі інші партії, які підтримують цю ідею, долучатися до акції, що пройде 15 травня о 9.00 на площі Свободи», – повідомив Нікітенко.

Як кажуть організатори акції, вони публічно вимагатимуть ухвалення в другому читанні та в цілому проекту Виборчого кодексу (№3112-1), що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Політики переконані, що Україні необхідно скасувати корупційну мажоритарну складову виборчої системи та ухвалити Виборчий кодекс.

«Фактично депутати-мажоритарники з Херсонщини, при тому що вони є одні з найактивніші тут на  округах, ми чуємо про їх діяльність, виявилось, що вони працюють у ВРУ досить таки неефективно. Усі 5 депутатів від Херсонщини-мажоритарники виявились «кнопкодавами», тобто, було зафіксоване неособисте голосування. Для мене стало здивуванням, що Негой пропустив 57% голосувань у Верховній Раді, Одарченко – 52%. Звісно, є і позитивні (приклади – ред.), той же Співаковський», – сказав Нікітенко.

Що стосується позиції нардепів, то Сергій Нікітенко не виключає, що вони можуть прийти на акцію і розказати про своє бачення. Активісти підготували інфографіку, яка пояснює необхідність таких законодавчих змін.

«Якщо дуже просто, то зараз діє система пропорційна, коли 50 відсотків нардепів обирається за партійними списками, 50 відсотків на мажоритарних округах. Пропонується ввести так звані регіональні відкриті списки, на яких була б змагальність не тільки між кандидатами в округах, а, в першу чергу, кандидатами в партіях. Тобто, намагався б очолювати список партії найбільш популярний в регіоні кандидат», – розповів Нікітенко.

Це щось на кшталт того, як відбувалися останні місцеві вибори у 2015 році,  але зі змінами – уточнюють активісти. За словами Сергія Нікітенка, учасники акції вимагатимуть, щоб обласна рада звернулася  до ВРУ з вимогою підтримати у другому читанні Виборчий кодекс.